sormusapua?

kihlasormusongelmia

Heipä hei. Aikaisemmin minulla oli sellainen käsitys, että kihlasormuksia on miljoonia erilaisia ja eri hintaisia, ja että löydän juuri minulle sopivan heti. Kuitenkin kävi toisin.

Etsin kultaista, suhteellisen ohutta sormusta, jossa on sellanen vaaleavärinen kivi, mieluiten vaalean sininen tai vaalean vihreä. Kiven ei tarvitse olla aito, kullan tosin täytyy, kestävyyssyistä.

Hintahaarukka olisi 100-150 ehkä 170 e vielä menee..

Onko joku rakkaista suomi24sen käyttäjistä törmännyt moiseen?

tai sitten se täytyy vain teettää. Paljon teillä, jotka olette teettänyt, on sormukset maksanut? Onko paljon kalliimpia kuin valmiit?

kiitoksia kaikille vastaajille jo etukäteen :)

2

1175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdrtugiojpk

      meillä on tosiaan teetetyt sormukset..materiaali valkokultaa ja käsityötä..ja hintakin on sen mukainen..mutta luulempa ettet pärjää tuolla varaamallasi rahasummalla..voit varmaankin varautua kaksin- tai kolminkertaiseen hintaan..kannattaa toki kysellä kultasepiltä hinta-arviota..

    • paris

      Kannattaa melkein teettää sormus.saa sellaisen mistä todella tykkää.itse olen teettänyt sormuksen ja se on hyvin paksu ja iso aito kivi.ainakin erottuu massasta.........maksoi mutta kannatti....ensin mietin että teen sormuksen itse........taitoa löytyisi......Paris

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4747
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2063
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1752
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      174
      1390
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1251
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1086
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      16
      987
    8. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      983
    9. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      966
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      288
      940
    Aihe