Jäähalli

Tottakai Janakkalassa pitää olla jäähalli.
5253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sillä se on ainoa varteen otettava vaihtoehto.

Äänestä
  • se halli täytyy tietenkin laittaa, että olisi yhtä lähellä Turenkia ja Tervakoskea.

    Äänestä

  • Leppäkoskelle kirjoitti:

    se halli täytyy tietenkin laittaa, että olisi yhtä lähellä Turenkia ja Tervakoskea.

    verorahojaan ja irtisanoutua hankkeesta


    http://www.adressit.com/eihalliajanakkalaan

    Äänestä

  • Leppäkoskelle kirjoitti:

    se halli täytyy tietenkin laittaa, että olisi yhtä lähellä Turenkia ja Tervakoskea.

    sijoituspaikkoja jäähallille on maata ja peltoa mihin rakentaa, voidaan vaikka pakkolunastaa tuohon tarpeeseen hyvät alueet.

    Äänestä

  • sopivia kirjoitti:

    sijoituspaikkoja jäähallille on maata ja peltoa mihin rakentaa, voidaan vaikka pakkolunastaa tuohon tarpeeseen hyvät alueet.

    mutta tänä aamuna tapasin erään valtuutetun ja kysyin asiaa Kelhä on kuulemma tällä hetkellä vahvin vaihtoehto Jäähallin sijoituspaikaksi, on kuulemma joku maanomistaja halukas myymään peltonsa aivan päätien varresta siihen olisi helppo alkaa rakentaa hallia ja paikoitusalueita eikä paikkakaan ole huono n.5-10 minuuttia Tervasta ja n.15 minuuttia Turenkista muutaman mökin mahdollisesta pakkolunastuksesta puhui myös jotain joka tapauksessa nyt näyttäisi alkavan elämä Kelhän kulmillakin eli nyt bisnes-ideoita vireille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Janakkalaan kirjoitti:

Tottakai Janakkalassa pitää olla jäähalli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu