miten mä voisin alottaa keskustelun ihastuksen kaa, ku se ei ees oo kiinnittäny muhun mitään huomiota? Ois helpompaa, jos se ois omalla luokalla tai muuten vaa samanikänen, mut ei. Se on kaks vuotta vanhempi. Miten sellasen kaa voi alottaa keskustelun?
En haluu vastauksia tyyliin "silmäsi ovat kuin tähdet, ei niin kirkaat, mutta niin kaukana toisistaan."
Kiitos etukäteen, jos autatte.
En haluu vastauksia tyyliin "silmäsi ovat kuin tähdet, ei niin kirkaat, mutta niin kaukana toisistaan."
Kiitos etukäteen, jos autatte.
Vastaukset 2
Vanhimmat
hmm jos ootte samas koulus nii sun kannattaa esim moikata sitä ohimennen se rupee miettimää että hetkinen... ja sitten pikkuhiljaa eikhä sieltä ala vastakaikua kuulumaa.. ja pikkuhiljaa enemmä aina rupeet juttelemaa
Ihan ensimmäisenä en menis kasvotusten puhumaan, koska siinä tulee "uhrille" helposti ahdistunu olo. Yritä vaikka hymyillä ihastuksellesi joskus tai no, mikset vaikka moikkaisi? Tai se perinteinen, hommaat puhelinnumeron.
Tietenkin, jos osut ihastuksen kanssa samaan aikaan vaikka ulos ja on hirveä ilma, voit todeta, että onpas kamala ilma. Tai niin kuin eräs poika suuntasi minuun kerran kaatosateessa kaksin seistessämme iskurepliikin "on ilmoja pidellyt".