"Sinua rupeaa ärsyttämään minun

blondi-72hki

uteluni kun tulen mummilta kotiin" , sanoi nuorimmainen likka kun viikko sitten perjantaina vietiin äidilleni hoitoon.

Lauantaina soitin äitille ja kyselin kuulimisia.Likka halusi puhua kanssani ja puhelu sujui suurinpiirtein näin : "Menikö bailut hyvin?Oksensiko siellä kukaan?Olitteko kaikki kännissä?"

Nauroin että kaikki meni ihan hyvin ja kukaan ei oksentanut eikä kukaan ollut kauheassa humalassa johon likka "Varmastiko?Ihanko varmasti meni hyvin kaikki?!!"

Kerroin muillekin likan kuulusteluista ja naurettiin että on se hyvä kun lapsi pitää huolen että kaikki sujuu hyvin aikuisten juhlissa ;)

Tytär tietty kuuntelee tarkkaan aina kaikki mitä aikuiset puhuvat ja muistaa ne ikuisesti ;>

Eipä meillä himassa dokailla eikä oksennella eikä tapella mutta tottakai tyttö kuuntelee ja poimii sanan sieltä täältä;O))

Mukavaa ja rauhallista perjantaita kaikille!!!

7

949

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • blondi-72hki

      loppukirjoitus eli kuten joku taatusti kirjoittaa että "onpa surullista" tms niin ei ei se ole surullista että meillä ei käytetä väkivaltaa ei olla juoppoja kunhan vaan kerran elämässä synttäreitä juhlittiin ystävien kesken eikä se että likka on pikkuvanha pimu joka laukoo välillä parempia juttuja ku aikuiset;O))) , ei myöskään se kun vietiin tytär mummille hoitoon eikä mikään muukaan vaan kaikki on hienosti ja toivotan teille mukavaa viikonloppua!

      Minä rauhassa lasten kanssa kotona oleilen.

      • blondi-72hki

        ovat,välillä liikaakin hih ja kiitti kommentista.


      • blondi-72hki

        ovat,välillä liikaakin hih ja kiitti kommentista.


      • blondi-72hki

        kun tuo tuli kahteen kertaaan;/


    • täältä treelta

      Oli hauska.

      Sun lapset todella sanavalmiita ja aikuismaisia tenavia.

      Hyvä hyvä!

      • taizah

        tää oli kyllä mun aamun piristys:) aikasemminkin olen juttujasi lukenut ja hauskaa on ollut. kiitos sulle siitä:)


      • blondi-72hki
        taizah kirjoitti:

        tää oli kyllä mun aamun piristys:) aikasemminkin olen juttujasi lukenut ja hauskaa on ollut. kiitos sulle siitä:)

        ja kiitti paljon ;D !!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45419
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      34
      11278
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      215
      10916
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9731
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8548
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3230
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2269
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1807
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe