Elokuvatiedosto

Mites mä saan yhen elokuvan näkyviin kun siinä on .bin tiedostossa pääte ? Elokuvassa on kaksi tiedostoa c1 ja cd2.
1113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

filet ovat ns "image" tiedostoja joten ne täytyy polttaa cd-rompulle jotta niissä olevat tiedostot saa näkyviin.

Toinen vaihtoehto on käyttää jotain ohjelmaa, esim: IsoBuster, millä ko cue/bin filen saa auki. Sitten puretaan ko softalla .mpg tiedostot kiinolevylle ja katsotaan joko dvd-softalla, tai media player:llä mikäli kyseessä on tavallinen video cd. jos supervideo cd, niin tarvitset dvd softan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pulassa kirjoitti:

Mites mä saan yhen elokuvan näkyviin kun siinä on .bin tiedostossa pääte ? Elokuvassa on kaksi tiedostoa c1 ja cd2.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu