Heipat!
Haluaisin ostaa siskolleni, täyttyvien pyöreiden vuosien kunniaksi, ihailemaansa modernia taidetta taulun muodossa, kohtuuhinnalla.
Onko teillä tietoa, että missä etelä-Suomen alueella, tai korkeintaan keski-Suomessa, myydään modernia taidetta? Ja onko kyseisellä taholla nettisivuja?
Mistä voi ostaa modernia taidetta?
19
3410
Vastaukset
- sisustajan alku
Täällä kanssa yksi ketä kiinnoistaisi moderni taide. Olisin kiinnostunut esim. nuorten taiteilijoiden teoksista. Netistä olen kovasti yrittänyt etsiä, mutta vielä ei ole löytynyt..
- hakusanalla taidegalleria
niin saat niitä useampia sivuja.
- taiteilijalta
suoraan. Taiteilijan nimi oli Hanne Linnatie. Hänen nettisivuillaan ei kuitenkaan taida olla hänen moderneja teoksiaan. Valitse sellainen monipuolinen taiteilija joka tekee paljon eri tekniikoilla ja tyylisuunnilla teoksiaan. Tilaan ed. myös veistoksen jahka ehdin. Monista taidekouluista voi myös tilata oppilastöitä. Oppilas saa siitä vähän tienistiä samalla.
- faktaa..
tarkoitat siis nykytaidetta,
katsastaisin sinuna Kuvataideakatemian lopputyönäyttelyn, Kuvataideakatemian galleriat sekä Huuto-gallerian. Kuitenkin kannattaisi ensin selvittää millaisesta nykytaiteesta lahjan saaja pitää, sitä kun on niin moneen lähtöön.- vielä...
www.kuva.fi
www.galleriahuuto.net/ - Nimetön1245
vielä... kirjoitti:
www.kuva.fi
www.galleriahuuto.net/http://consigliereproduction.blogspot.com/2010/01/abstraktia-ja-modernia-taidetta-by.html
- Ostanut
(Laajat valikoimat petrihelminen.com ja bronda.fi)
- Roger Mora
täältä.
http://www.sculptors.fi/myyntikokoelma/
Järjettömän kalliita, mutta joukossa todellisia helmiä. - teemumäki
Levittelin ripulipaskaa havuvanerilevylle. Kunhan vähän kuivuu, niin vedän suihkelakan päälle.
Saat sen edullisesti, vain 13 400 euroa.
Nettisivuja en laita, koska kysyntä on muutnkin kovaa...kulttuuri-ihmiset kun ymmärtävät hyvän päälle. - k
Helsingissä voi ostaa suomalaisten taidegraafikoiden taidetta Myyntikokoelma Grafoteekista. Valikoimaa löytyy nettisivujen perusteella, sillä myynnissä on lähes 3000 teosta 200 taiteilijalta. Jos tuolta ei löydy teosta, niin ei sitten mistään ja olettaisin, että löytyy paljon eri hintaisia tauluja.
http://www.taidegraafikot.fi/myyntikokoelma.html
ja nettikauppa
http://www.taidegraafikot.fi/grafoteekki.html- a
Verkkokaupasta www.taulutori.fi löytyy modernia taidetta seinille.
- netta-liisa
a kirjoitti:
Verkkokaupasta www.taulutori.fi löytyy modernia taidetta seinille.
Muotokuvia tai vaikka sisustustaidetta omista ideoista voi teettää tuolla:
http://www.arttailor.com
- sirkka r
mulla olis pari taulua jotka joutais myyntiin,seinältä...jos kiinnostaa...
- Artcom
Taidegalleriat ovat niitä täynnä! Löytyy ledistä päivyristä: taidenäyttelyt!
- Hyvä lahjaidea
Taidelainaamoissa on hyvä kokoelma eri tekijöiden töitä. Esim. Hämeenlinnassa Galleria Kone. Taidelainaamoja on myös muissa kaupungeissa. Taideteoksen voi maksaa erissä tai kertamaksulla. Edullisempaa kuin gallerioissa!
- fotorealismitaide
Jos fotorealismitaide kiinnostaa niin ottakaa rohkeasti yhteyttä! :) Tarjolla on paljon erilaisia uusia teoksia, järkevillä hinnoilla. (Länsi- ja Etelä-Suomi)
Finnish Art Shop on Suomen suurin nykytaiteen verkkokauppa
http://www.finnishartshop.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178