Kuinka saan

Kuinka saan videokamerasta siirrettyä videoita levylle! Piuha on kamerasta koneeseen!
Kiitos!
3185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sen siten, että siirrän videotiedoston
kamerasta koneeseen hiirellä raahaamalla.

Kuten ihan minkä tahansa tiedoston koneen
kansioiden välillä.

Äänestä

Itselläni on Dv videokamera. Niitä on toki muistikortillisia ja dvd, mutta osaan sanoa vain DV kamerasta että iskee johon kiinni Firewire liitäntään ja sitten kameraan virta päälle se player puoli ja sit pitäs alkaa asentaan ohjainta iha itestää ja sit tulee se sirrtokysmys ruutuun, valitsen videon tuomis sovelluksen. Se kysyy muutaman kysymyksen koko nauha vai osia nauhasta. Sit se sovellus siirtää sen levylle.

Äänestä
  • Eli merkki on Sony DCR-TRV14E Ja on se Dv.
    Mutta, mikä on Firewire liitäntä :)
    Aika onneton olen näiden kanssa...
    Juuri noin ajattelinkin sen menevän,kun kerroit,mutta kamera eikä kone sano mitään vaikka johto on kiinni ja kamera asennossa player!
    Digikamerasta kyllä saan siirrettyä samalla tyylillä kuvia ja videoita! Mikä ohjelma pitäisi olla? Kiitos sinulle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


videokamerasta kirjoitti:

Kuinka saan videokamerasta siirrettyä videoita levylle! Piuha on kamerasta koneeseen!
Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu