Miten saan onnistumaan peilikuvan?
Esim: koira katsoo oikealle,niin sama kuva niin että se sitten katsoo vasemmalle.
Mulla on photoshop 2.
Peilikuva?
5
2323
Vastaukset
- Kuvankäsittelijä 9
Image / Rotate Canvas / Flip Canvas Horizontal
Onko ohjelmasi CS 2 vai pelkkä 2?
Minulla CS 2 ja tuossa toimii tuo,
mutta jos sinulla on pelkkä niin hae valikoista, jossain on horizontal sana, se on vaakasuunta.
Luulisi kääntyvän- Zana
kiitos vihjeestä! Mulla on photoshop elements 2.0
Zana kirjoitti:
kiitos vihjeestä! Mulla on photoshop elements 2.0
Photoshop Elements ei ole sama asia kuin oikea Photoshop.
Olisimme kiitollisia, jos ihmiset osaisivat kirjoittaa niistä niin, että eivät sekottaisi niitä keskenään.
- Marmix
Entäs miten ne saa samaan kuvaan yhteen?
- Kuvankäsittelijä 9
Katso kuinka iso se yksi kuva on, esim. leveys 1200 ja korkeus 1600 pixeliä.
Seuraavaksi otat uuden pohjan, ei siis uutta tasoa vaan ihan uusi kuvapohja, määrität sen kooksi 2x leveys eli 2400 pixeliä ja korkeudeksi tuo 1600.
Sitten raahaat sen ensimmäisen kuvan jossa henkilö katsoo esim, oikealle, niin vedät sen uuden pohjan päälle vasempaan reunaan.
Palaat takaisin siihen alkuperäkuvaan ja käännät sen katsomaan vasemmalle.
Taas raahaat sen tähän uuteen pohjaan, oikeaan reunaan.
Noin sinulla on kaksoset jotka pällistelee toisiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849