Apuja

kaivataan

Justus Eeli Aleksis ja Artturi Juho Aukusti saivat ihanan pienen pikkusiskon. Nyt pitäisi keksiä tytölle nimi. Minä tykkään kovasti nimestä Vilmiina. Onko sellainen josta voisi kiusata tai muuten outo? Miehen ei ole oikei samalla aaltopituudella kanssani eikä tykkää nimestä. Hän sanoo mm. että tuo on ihan hassu nimi ja ruma. Ja että se on kuulemma sellainen että lapsi ei siitä tykkäisi vanhetessaan. Minusta taas kaunis ja erikoinen, mutta ei liian erikoinen.

Mitä miltä te siis olette? Passaako Vilmiina isoveljien nimiin vai ehdotatteko muuta? Niin ja Vilmiinalle mielestäni hyvä toinen nimi olisi Aino. Keksikää kolmas nimi, sillä sen haluan koska pojillakin on.

12

1103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sibyllavon

      vaikkapa Vilmiina Aino Alissa

    • mitä mieltä

      Iiris Aino Vilmiina

      • ole...

        kummankaan mieleen tuo iiris.


      • Rukoilija

        Iina Alissa Vilmiina


    • asseri

      on minusta outo, kuin puutteelinen Vilhelmiina. Sopii paremmin viimeiseksi nimeksi, jos se on pakko laittaa.

      Hilla Aino Vilmiina
      Vilhelmiina Aino Iiris
      Matleena Aino Inkeri

    • tuli mieleen

      vilmiina aina valmiina :) Vilhelmiina, Miina, Vilma, Aliina tms. kuulostaisi minun mielestäni paremmalta...

      • Anonyymi

        huora


    • sisiliskosisko

      Viliina, tykkäättekö siitä yhtään? Ei Vilmiinassa minusta tosin ole mitään pahaa, vaikka se ei tavallinen olekaan.
      Sitten on tietysti Vilhelmiina ja Vilma, sekä Vilhelmiinan lukuisat lyhennökset kuten Helmiina, Elmiina, Miina, Elmi jne..

      Minä edottaisin vielä Justuksen ja Artturin pikkusiskolle nimiä

      Reetta
      Viola
      Stiina
      Sandra
      Pihla
      Maaria
      Matilda
      Tilda
      Fiia

      • Anonyymi

        onko vittu viliina sinusta jotenki normaali homo


    • 5:n äiti

      Ja Alissa ei kyllä käy yhtään vanhanaikaisen Ainon kanssa.

      Vilmiina Aino Alina/Amanda/Anniina tms...

      Onnea pikkuprinsessasta!

    • Anonyymi

      huora haista vittu mun nimi ei sentään oo mikää irja

    • Anonyymi

      luuletko että sen sun justuksen nim jotenki yhtää parempi on

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      90
      17100
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      36
      9900
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      28
      4871
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      233
      3865
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2820
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2771
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2712
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      50
      2607
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2470
    Aihe