Huippututkimus: Suomessa ei

http://www.uusisuomi.fi/raha/19691-huippututkimus-suomessa-ei-asuntokuplaa

Asunnot ovat vielä 25% alihintaisia. Tuhnun ostojunasta ei kuulu enää edes etäistä kolinaa...
10636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Onko pakko asua siellä pöpilässä ja betonihelvetissä? Mielummin ostan tuolla rahalla 100 neliöisen rivarin ja 20-30 vuotta tuoreemman :D

    No, kyllähän noita näyttää vuokrakämpissäni riittävän - halukkaita.

    Äänestä

Kuka tilasi?Välittäjät?Vai tekivätkö he tutkimuksen???????Vai että oikein alihintaisia!
Buhahhahhaaaaaaa!

Äänestä
  • Kun "tutkimuksessa" espanjan kupla on pienempi kuin suomen. Ja espanjassa on niin, iso kupla puhjennut että EKP:in on siitä huolestunut,kun peljätään että muu eurooppa joutuu sen pelastajaksi.

    Vai onko ns. tilattu tutkimus jolla yritetään vielä pelastaa mitä pelastettavissa on ennen suurta romahdusta.

    Äänestä

"Kansainvälisen valuuttarahaston IMF:n tuore raportti osoittaa, että Suomessa ei ole ainakaan merkittävää asuntokuplaa." Eivät tuossa todellakaan sano tuossa, että olisivat ALIHINTAISIA.

Niin, en itsekään usko asuntojen hintojen ROMAHTAVAN, mutta ilmaa on. Sijoitusasuntoa en hankkisi nyt näillä hinnoilla... mutta jos perhe tarvitsisi suuremman kämpän, niin mitä siinä jahkailemaan.

Alihintaisuus? Se hinta, millä kaupat toteutuvat ovat se todellinen hinta. Ali- ja ylihinnat ovat vain jälkijättöistä saivartelua.

Äänestä

Todella naurettava 'huippututkimus'! Mitä maalaisjärki kertoo kun pitää maksaa 40 vuota pienestä, homehtuneesta läävästä? Että on sopiva hinta? Milloin sitten on kuplahinta? Kun et ehdi elämään lopun asti maksamaan läävä pois?
Ja kuka on TILANUT tuo ‘huippututkimus’?

Äänestä

Kuule, tuo kolina kuuluu kohta ihan jostain muualta. Totta helvetissä tällaisia ankkoja laitetaan luettavaksi ja tiedätkö miksi. Sinä asuntovelallinen voit rauhassa nukkua hyvät yöunet, jotta jaksat sitten tehdä töitä reippahasti ja maksat myös meillä myöntäjille sitä korollista lainaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asuntokuplaa kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/raha/19691-huippututkimus-suomessa-ei-asuntokuplaa

Asunnot ovat vielä 25% alihintaisia. Tuhnun ostojunasta ei kuulu enää edes etäistä kolinaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu