Hei !
Tiedätkö yleisten saunojen osoitteita tai muita suunnistustietoja alueella Nevski Pr.-Fontanki-Neva pohjoisessa- Neva idässä. Aikaa ei olisi liiemmin etsimiseen. Kiitos tietäjille vastauksista !
ps. huomasitteko Moskova Infon uutisen Watervillestä. Juuri loppukuusta piti mennä testaamaan...
Saunaan , saunaan !
4
1553
Vastaukset
- Marax
Mytninskije bani
Mytninskaja ulitsa 17/19
tel. 271 71 19
Perinteinen puilla lämmitettävä kertalämmitteinen sauna. Oli ainakin pari vuotta sitten viimeinen puilla lämmitettävä suursauna Pietarissa- Pietari ennenkaikkea
Sinulle Ystävä !
Tätä testataan- papahat päähän !
ps. mistä ongit tällaiset yksityiskohdat (kuten puh.nrot), netistä vai otitko talteen käydessäsi ? - Marax
Pietari ennenkaikkea kirjoitti:
Sinulle Ystävä !
Tätä testataan- papahat päähän !
ps. mistä ongit tällaiset yksityiskohdat (kuten puh.nrot), netistä vai otitko talteen käydessäsi ?Pietarin Keltaiset sivut löytyvät netistä sekä venäjäksi että englanniksi. http://www.yell.ru/spbeng/index.php?company&p=91&ri=1324
Ko. linkki listaa Pietarista 255 saunaa.
Mielenkiintoisimpia saunoja Pietarissa ovat mielestäni nämä vanhat, suuret kertalämmitteiset valtion saunat, joista osa lämmitetään puilla ja osa kaasulla. Esin Mytninskojen saunaa lämmitetään haloilla koko yö, muistaakseni kolme kertaa. Aanulla sauna on tulikuuma ja viilenee päivän mittaan.
Osa saunoista on näitä de luxe-saunoja, jotka on lähinnä simppeleitä sähkösaunoja. Osa saunoista taas on bordelleja, jotka käyttää nimeä sauna vain peittääkseen todellisen liiketoimintansa tarkoituksen (näin minulle on kerrottu!!).
mm. täältä löytyy hintoineen:
http://www.izzzba.ru/, http://saunaonline.ru/, http://www.bani.spb.ru/
ja tässä semmoinen VIP sauna:
http://www.spbdimax.ru/
Jostakin syystä aika monessa paikassa on biljardin peluu mahdollisuus. Kaiken kaikkiaan ihan kivoja paikkoja, toista kuin suomalaiset savusaunat alkeellisine peseytymis- ja vilvoittelupaikkoineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle192600Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671649Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71597Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1121579Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471483Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911423Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681346Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311137En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521086