Eli siis saako esim. urea V8-Scaniaa tai FH16-Volvoa tilattua pystypakarilla siten että rungosta häviää äänenvaimennin? Meinaan et sais tilaa isommalle polttoaine tankille.
Pystyputket V8-Scaniaan
10
3303
Vastaukset
- dillen aspeni
Meille tulee scania pystyputkella jotta saadaan isompi polttoaine tankki. Siihen sopii kuulemma 600l tankki kun on pystyputkella ja auto on puolikkaan veturi.
- Meillä yksi
puolikkaan vetäjä pystypytkilla. auo on 580m heppainen 164 sgane ja äänenvaimentimia ei ole, putket on 168 millistä kiillotettua rosteria. Aigas hyvät äänet.
Usein viikonlopuisin , kun otan olutta, käytän tuota sganea ja nautin soundista - Tiedonhaluinen rekkamies
Kiitän vastauksista!! Oon monesti kattonu esim. Savikko-Transportin uusia R500 puolikkaan vetäjä kaanioita ja niissä on ollu kaks pientä tankkia (n. 250L, äänenvaimennin ja urea-tankki rungossa), niin oon sitte aatellu et jos sen äänenvaimentimen hävittää siitä rungosta niin sais isomman tankin. Meinaan et 2,9m akselivälisessä rekkaveturissa ei ole rungossa turhan paljo tilaa p-aine tankille/tankeille etenkin jos on vielä urea-tankki lisäksi
- simppisamppi
akut taka-akselin taakse.kuten Autoissa(MB ja Volvo)Saa tilaa rungon sivuille.
- sitten korkeus?
Mikä estää laittamasta kolmatta tankkia hytin yläpuolelle kun veturisi tuskin 4,20 korkea on?
- ------------
sitten korkeus? kirjoitti:
Mikä estää laittamasta kolmatta tankkia hytin yläpuolelle kun veturisi tuskin 4,20 korkea on?
"Mikä estää laittamasta kolmatta tankkia hytin yläpuolelle...."
Voi helvetti..... - minä ite
------------ kirjoitti:
"Mikä estää laittamasta kolmatta tankkia hytin yläpuolelle...."
Voi helvetti.....On se jännä et jos joku esittää täällä asiallisen kysymyksen/vastauksen niin heti aletaan aukoa päätä:
"Mikä estää laittamasta kolmatta tankkia hytin yläpuolelle...." Että osaa olla vitsikäs "pikkurahtari" - ---------------
minä ite kirjoitti:
On se jännä et jos joku esittää täällä asiallisen kysymyksen/vastauksen niin heti aletaan aukoa päätä:
"Mikä estää laittamasta kolmatta tankkia hytin yläpuolelle...." Että osaa olla vitsikäs "pikkurahtari"No, lainsäädännön lisäksi voi tankkauksessakin tulla jotain ongelmia....
Käyttäkää vittu järkeänne. - sitä
--------------- kirjoitti:
No, lainsäädännön lisäksi voi tankkauksessakin tulla jotain ongelmia....
Käyttäkää vittu järkeänne.tankkia runkonväliin laiteta siellä se mölypönttö on kanianmiehill pitää vaan olla meteliä jotta tuntuis että kulkoo.
- scania rules
sitä kirjoitti:
tankkia runkonväliin laiteta siellä se mölypönttö on kanianmiehill pitää vaan olla meteliä jotta tuntuis että kulkoo.
ite laitoin 580 pöllikanjaan 1000hv perämoottorin suutinkäret sekä ohjelma ajettu sekä äänenvaimennin vittuun ettei lämpöjä liikoo nostele ni täytyy sanoo et tasottu tiet ja volvolla ei tyhjänäkään ohi menneet mäessä että näin....... kaikki kehuu vejoillaan mut en kyllä kohdannu yhtään "kovavetoista" et minne lie ne hävinny?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812326- 1831944
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1711784Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1141603Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311545- 1131345
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711155Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771093Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1601078Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,591035