sit & go

silläkö voitolle?

Mitä mieltä ootte, voiko pelkkiä sittareita pelaamalla pelata voitollista peliä? Muissa kun on yleensä käynyt huonosti. Yhden pöydällisen näyttää pystyvän voittamaan aika helposti, useamman voittaminen on vaikeaa. Sijat ovat useinmiten olleet 1-5. Kolmen sakissa usein olen ollut nyt lyhyellä aikavälillä. Sisäänostoilla 6-55$.

6

752

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N-Poker

      Riippuu mikä on tavoitteesi? Sit&go:ssa pienillä panoksilla pelaaminen on turhaa. Koska aikaa voi kulua törkeesti jostain pikku summan väännöstä, jonka aikona olisi voinut pelata lukuisia käsiä normaalisti. Sit&go on myös hyvää treenausta turnaus pelaamista varten.

      • silläkö voitolle?

        olisi pelata voitollista peliä. Käteispöydissä se ei tunnu onnistuvan tilttiin menon tai jonkin muun syyn takia.. Turnauksia olen pelannut, mutta ne vievät niin tuhottamasti aikaa.
        Tietääkseni käteispöydissätäkään tienesti ei ole mitään äkkirikastumista, vaan hidasta puurtamista. Joten jos vaikka 22$ sisäänostolla voitat noin tunnissa 100$, niin se on ihan kohtuullista. Sitä vaan, että josko täällä olisi sellaisia jotka näitä pelaavat, että onko lopputulos kuitenkin tappiopelien takia plusmiinusnolla.


    • vaan..

      ..Kyllä sulle käy huonosti vielä niissä sittareissakin. Tuu sit kertoo, kun olet hävinnyt voitot joita olet tähän asti saanut. Ei mene kauan. Downswing-noutaja on aivan kohta koputtelemassa ovellesi.

      • silläkö voitolle?

        Kirjoitukseni jälkeen tuli pari 7 sijaa ja ajattelin, että loppuko tääki tähän, mut sit taas voitin 33$ sisäänostolla ja taas peli jatkuu. Voihan sitä pelata pienempiä pelejä kun ei kortti tunnu käyvän.
        Kannustavaa porukkaa täällä, kiinnostais nimenomaan tietää tienaako joku melkein pelkästään sittareita pelaamalla.


      • N-poker
        silläkö voitolle? kirjoitti:

        Kirjoitukseni jälkeen tuli pari 7 sijaa ja ajattelin, että loppuko tääki tähän, mut sit taas voitin 33$ sisäänostolla ja taas peli jatkuu. Voihan sitä pelata pienempiä pelejä kun ei kortti tunnu käyvän.
        Kannustavaa porukkaa täällä, kiinnostais nimenomaan tietää tienaako joku melkein pelkästään sittareita pelaamalla.

        Tuskin. Normi ja turnaus pelaaminen kuuluu joukkoon, jos isoista summista haaveilet. Monipuolisuus parantaa peliäsi.


    • Noutaja69

      Ei kannata, ettekö tosiaan tajua että ainoa voittaja on sivustojen pitäjä.
      Ja jos viesti ei mene perille niin pelaa niin perkeleesti niin tuleepahan opittua kantapään kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      159
      1276
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      112
      1019
    3. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      35
      768
    4. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      53
      726
    5. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      8
      709
    6. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      70
      678
    7. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      50
      652
    8. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      65
      621
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      23
      591
    10. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      67
      568
    Aihe