Mitä mieltä ootte, voiko pelkkiä sittareita pelaamalla pelata voitollista peliä? Muissa kun on yleensä käynyt huonosti. Yhden pöydällisen näyttää pystyvän voittamaan aika helposti, useamman voittaminen on vaikeaa. Sijat ovat useinmiten olleet 1-5. Kolmen sakissa usein olen ollut nyt lyhyellä aikavälillä. Sisäänostoilla 6-55$.
sit & go
6
672
Vastaukset
- N-Poker
Riippuu mikä on tavoitteesi? Sit&go:ssa pienillä panoksilla pelaaminen on turhaa. Koska aikaa voi kulua törkeesti jostain pikku summan väännöstä, jonka aikona olisi voinut pelata lukuisia käsiä normaalisti. Sit&go on myös hyvää treenausta turnaus pelaamista varten.
- silläkö voitolle?
olisi pelata voitollista peliä. Käteispöydissä se ei tunnu onnistuvan tilttiin menon tai jonkin muun syyn takia.. Turnauksia olen pelannut, mutta ne vievät niin tuhottamasti aikaa.
Tietääkseni käteispöydissätäkään tienesti ei ole mitään äkkirikastumista, vaan hidasta puurtamista. Joten jos vaikka 22$ sisäänostolla voitat noin tunnissa 100$, niin se on ihan kohtuullista. Sitä vaan, että josko täällä olisi sellaisia jotka näitä pelaavat, että onko lopputulos kuitenkin tappiopelien takia plusmiinusnolla.
- vaan..
..Kyllä sulle käy huonosti vielä niissä sittareissakin. Tuu sit kertoo, kun olet hävinnyt voitot joita olet tähän asti saanut. Ei mene kauan. Downswing-noutaja on aivan kohta koputtelemassa ovellesi.
- silläkö voitolle?
Kirjoitukseni jälkeen tuli pari 7 sijaa ja ajattelin, että loppuko tääki tähän, mut sit taas voitin 33$ sisäänostolla ja taas peli jatkuu. Voihan sitä pelata pienempiä pelejä kun ei kortti tunnu käyvän.
Kannustavaa porukkaa täällä, kiinnostais nimenomaan tietää tienaako joku melkein pelkästään sittareita pelaamalla. - N-poker
silläkö voitolle? kirjoitti:
Kirjoitukseni jälkeen tuli pari 7 sijaa ja ajattelin, että loppuko tääki tähän, mut sit taas voitin 33$ sisäänostolla ja taas peli jatkuu. Voihan sitä pelata pienempiä pelejä kun ei kortti tunnu käyvän.
Kannustavaa porukkaa täällä, kiinnostais nimenomaan tietää tienaako joku melkein pelkästään sittareita pelaamalla.Tuskin. Normi ja turnaus pelaaminen kuuluu joukkoon, jos isoista summista haaveilet. Monipuolisuus parantaa peliäsi.
- Noutaja69
Ei kannata, ettekö tosiaan tajua että ainoa voittaja on sivustojen pitäjä.
Ja jos viesti ei mene perille niin pelaa niin perkeleesti niin tuleepahan opittua kantapään kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353