sit & go

silläkö voitolle?

Mitä mieltä ootte, voiko pelkkiä sittareita pelaamalla pelata voitollista peliä? Muissa kun on yleensä käynyt huonosti. Yhden pöydällisen näyttää pystyvän voittamaan aika helposti, useamman voittaminen on vaikeaa. Sijat ovat useinmiten olleet 1-5. Kolmen sakissa usein olen ollut nyt lyhyellä aikavälillä. Sisäänostoilla 6-55$.

6

752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N-Poker

      Riippuu mikä on tavoitteesi? Sit&go:ssa pienillä panoksilla pelaaminen on turhaa. Koska aikaa voi kulua törkeesti jostain pikku summan väännöstä, jonka aikona olisi voinut pelata lukuisia käsiä normaalisti. Sit&go on myös hyvää treenausta turnaus pelaamista varten.

      • silläkö voitolle?

        olisi pelata voitollista peliä. Käteispöydissä se ei tunnu onnistuvan tilttiin menon tai jonkin muun syyn takia.. Turnauksia olen pelannut, mutta ne vievät niin tuhottamasti aikaa.
        Tietääkseni käteispöydissätäkään tienesti ei ole mitään äkkirikastumista, vaan hidasta puurtamista. Joten jos vaikka 22$ sisäänostolla voitat noin tunnissa 100$, niin se on ihan kohtuullista. Sitä vaan, että josko täällä olisi sellaisia jotka näitä pelaavat, että onko lopputulos kuitenkin tappiopelien takia plusmiinusnolla.


    • vaan..

      ..Kyllä sulle käy huonosti vielä niissä sittareissakin. Tuu sit kertoo, kun olet hävinnyt voitot joita olet tähän asti saanut. Ei mene kauan. Downswing-noutaja on aivan kohta koputtelemassa ovellesi.

      • silläkö voitolle?

        Kirjoitukseni jälkeen tuli pari 7 sijaa ja ajattelin, että loppuko tääki tähän, mut sit taas voitin 33$ sisäänostolla ja taas peli jatkuu. Voihan sitä pelata pienempiä pelejä kun ei kortti tunnu käyvän.
        Kannustavaa porukkaa täällä, kiinnostais nimenomaan tietää tienaako joku melkein pelkästään sittareita pelaamalla.


      • N-poker
        silläkö voitolle? kirjoitti:

        Kirjoitukseni jälkeen tuli pari 7 sijaa ja ajattelin, että loppuko tääki tähän, mut sit taas voitin 33$ sisäänostolla ja taas peli jatkuu. Voihan sitä pelata pienempiä pelejä kun ei kortti tunnu käyvän.
        Kannustavaa porukkaa täällä, kiinnostais nimenomaan tietää tienaako joku melkein pelkästään sittareita pelaamalla.

        Tuskin. Normi ja turnaus pelaaminen kuuluu joukkoon, jos isoista summista haaveilet. Monipuolisuus parantaa peliäsi.


    • Noutaja69

      Ei kannata, ettekö tosiaan tajua että ainoa voittaja on sivustojen pitäjä.
      Ja jos viesti ei mene perille niin pelaa niin perkeleesti niin tuleepahan opittua kantapään kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      611
      2213
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1088
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      23
      1055
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      917
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      855
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      85
      833
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      752
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe