Mitä mieltä ootte, voiko pelkkiä sittareita pelaamalla pelata voitollista peliä? Muissa kun on yleensä käynyt huonosti. Yhden pöydällisen näyttää pystyvän voittamaan aika helposti, useamman voittaminen on vaikeaa. Sijat ovat useinmiten olleet 1-5. Kolmen sakissa usein olen ollut nyt lyhyellä aikavälillä. Sisäänostoilla 6-55$.
sit & go
6
702
Vastaukset
- N-Poker
Riippuu mikä on tavoitteesi? Sit&go:ssa pienillä panoksilla pelaaminen on turhaa. Koska aikaa voi kulua törkeesti jostain pikku summan väännöstä, jonka aikona olisi voinut pelata lukuisia käsiä normaalisti. Sit&go on myös hyvää treenausta turnaus pelaamista varten.
- silläkö voitolle?
olisi pelata voitollista peliä. Käteispöydissä se ei tunnu onnistuvan tilttiin menon tai jonkin muun syyn takia.. Turnauksia olen pelannut, mutta ne vievät niin tuhottamasti aikaa.
Tietääkseni käteispöydissätäkään tienesti ei ole mitään äkkirikastumista, vaan hidasta puurtamista. Joten jos vaikka 22$ sisäänostolla voitat noin tunnissa 100$, niin se on ihan kohtuullista. Sitä vaan, että josko täällä olisi sellaisia jotka näitä pelaavat, että onko lopputulos kuitenkin tappiopelien takia plusmiinusnolla.
- vaan..
..Kyllä sulle käy huonosti vielä niissä sittareissakin. Tuu sit kertoo, kun olet hävinnyt voitot joita olet tähän asti saanut. Ei mene kauan. Downswing-noutaja on aivan kohta koputtelemassa ovellesi.
- silläkö voitolle?
Kirjoitukseni jälkeen tuli pari 7 sijaa ja ajattelin, että loppuko tääki tähän, mut sit taas voitin 33$ sisäänostolla ja taas peli jatkuu. Voihan sitä pelata pienempiä pelejä kun ei kortti tunnu käyvän.
Kannustavaa porukkaa täällä, kiinnostais nimenomaan tietää tienaako joku melkein pelkästään sittareita pelaamalla. - N-poker
silläkö voitolle? kirjoitti:
Kirjoitukseni jälkeen tuli pari 7 sijaa ja ajattelin, että loppuko tääki tähän, mut sit taas voitin 33$ sisäänostolla ja taas peli jatkuu. Voihan sitä pelata pienempiä pelejä kun ei kortti tunnu käyvän.
Kannustavaa porukkaa täällä, kiinnostais nimenomaan tietää tienaako joku melkein pelkästään sittareita pelaamalla.Tuskin. Normi ja turnaus pelaaminen kuuluu joukkoon, jos isoista summista haaveilet. Monipuolisuus parantaa peliäsi.
- Noutaja69
Ei kannata, ettekö tosiaan tajua että ainoa voittaja on sivustojen pitäjä.
Ja jos viesti ei mene perille niin pelaa niin perkeleesti niin tuleepahan opittua kantapään kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa615597Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2643633Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot423561Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2863528Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär3152747Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi3382052Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun762025En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1511868Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va701515Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm381480