Eli millainen polkusi tähän mennessä on ollut ja millaiset asiat siihen ovat vaikuttaneet?
Itse olin pitkään ateisti ja menin Pakanaverkon sivuillekin naureskelemaan hörhöille. Siellä ollut materiaali kuitenkin teki jonkinlaisen vaikutuksen ja aloin tutkimaan asioita. Hankin Satanic Biblen, tunnistin itseni siitä ja olen nyt imaillut vaikutteita vähän muualtakin.
Miten löysit itsesi?
9
738
Vastaukset
- Rnfbjt
Wookin tekstit -> LaVeyn tekstit -> Heureka
- Haha, oh wow
Klassinen?! Eli maan "satanistit" on 90% jotain Wookin seuraajia? :D
- D4-A2
Haha, oh wow kirjoitti:
Klassinen?! Eli maan "satanistit" on 90% jotain Wookin seuraajia? :D
Puolet on aidosti saatanallisesta filosofiasta kiinnostuneita ja puolet aivottomia mantroja kuten "wookinpalvonta" ja "satanismi on saatananpalvontaa" toistelevia teinejä. Huomaa kumpaan joukkioon sinä kuulut.
- Yyympi
Kokeilin jotain wiccaa yms. mutta alkoi käymään liikaa hermoille kaikki okkultinen liirumlaarum
- Nimgarothon
Katoin jonku dokumenti mis oli jotai noitajuttuu
- Niinq
Kai olet myös lukenut raamatun kannesta kanteen takaperin ja opiskellut ulkoa ainakin 2 loitsua Siskoni On Noita sarjasta?
- Antichris + t
alkoi kaiketi ensin wiccaan, ateismiin, etc.. ynm... tutkiskelemalla, jotkut asiat kiinnostivat mutta, ei se sitten lopulta ihan tyydyttänyt tiedon nälkää... jatkoin etsimistä ja satuin pakanaverkon sivuille myös eksymään eräs kaunis päivä.. ja satuin törmäämään etsimääni satanismiin muodostuneena. tuskin vei aikansa ja etsin lisää tietoa netin kautta. hankin ja luin satanic biblen pariin otteeseen, ja olen pikkuhiljaa avannut ovea sisimpääni.
- Puhuttelun
"kylmää, kylmää, lämpenee, viilenee, lämpenee, polttaa, polttaa" ja siellähän minä sitten olin, sängyn alla
- Striking-Fire
Kakkiaisena kuuluin vielä kirkkoon, kävin rippikoulunkin, mutta olin kaikesta aina eri mieltä kuin mitä uskonnonopettajat, papit ja muuten vaan uskovaiset jorisivat elämän luonteesta maailman synnystä ja ihmisen paikasta elämän kiertokulussa.
Ja miksikö sitten kävin riparinkin?
No, pitäähän "vastapuoleenkin" tutustua, jotta tietää mitä vastaan on. ...ja tienasihan siitä hyvästä tuhansia markkoja sukulaisilta...
Kun ystävänsä voi valita - sukulaisiaan ei.
Kauan aikaa oletin olevani jotakin satanistin suuntaista, kunnes mieleeni juolahti ajatus tutustua aiheeseen tarkemmin ja huomasin olleeni aina oikeassa olettamukseni kanssa.
Tosin kerran luulin olevani väärässä, mutta se oli erehdys.
Eli lyhyesti:
Tiesin aina mitä olen, mutta löysin vihdoin nimen sille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849