Eli millainen polkusi tähän mennessä on ollut ja millaiset asiat siihen ovat vaikuttaneet?
Itse olin pitkään ateisti ja menin Pakanaverkon sivuillekin naureskelemaan hörhöille. Siellä ollut materiaali kuitenkin teki jonkinlaisen vaikutuksen ja aloin tutkimaan asioita. Hankin Satanic Biblen, tunnistin itseni siitä ja olen nyt imaillut vaikutteita vähän muualtakin.
Miten löysit itsesi?
9
732
Vastaukset
- Rnfbjt
Wookin tekstit -> LaVeyn tekstit -> Heureka
- Haha, oh wow
Klassinen?! Eli maan "satanistit" on 90% jotain Wookin seuraajia? :D
- D4-A2
Haha, oh wow kirjoitti:
Klassinen?! Eli maan "satanistit" on 90% jotain Wookin seuraajia? :D
Puolet on aidosti saatanallisesta filosofiasta kiinnostuneita ja puolet aivottomia mantroja kuten "wookinpalvonta" ja "satanismi on saatananpalvontaa" toistelevia teinejä. Huomaa kumpaan joukkioon sinä kuulut.
- Yyympi
Kokeilin jotain wiccaa yms. mutta alkoi käymään liikaa hermoille kaikki okkultinen liirumlaarum
- Nimgarothon
Katoin jonku dokumenti mis oli jotai noitajuttuu
- Niinq
Kai olet myös lukenut raamatun kannesta kanteen takaperin ja opiskellut ulkoa ainakin 2 loitsua Siskoni On Noita sarjasta?
- Antichris + t
alkoi kaiketi ensin wiccaan, ateismiin, etc.. ynm... tutkiskelemalla, jotkut asiat kiinnostivat mutta, ei se sitten lopulta ihan tyydyttänyt tiedon nälkää... jatkoin etsimistä ja satuin pakanaverkon sivuille myös eksymään eräs kaunis päivä.. ja satuin törmäämään etsimääni satanismiin muodostuneena. tuskin vei aikansa ja etsin lisää tietoa netin kautta. hankin ja luin satanic biblen pariin otteeseen, ja olen pikkuhiljaa avannut ovea sisimpääni.
- Puhuttelun
"kylmää, kylmää, lämpenee, viilenee, lämpenee, polttaa, polttaa" ja siellähän minä sitten olin, sängyn alla
- Striking-Fire
Kakkiaisena kuuluin vielä kirkkoon, kävin rippikoulunkin, mutta olin kaikesta aina eri mieltä kuin mitä uskonnonopettajat, papit ja muuten vaan uskovaiset jorisivat elämän luonteesta maailman synnystä ja ihmisen paikasta elämän kiertokulussa.
Ja miksikö sitten kävin riparinkin?
No, pitäähän "vastapuoleenkin" tutustua, jotta tietää mitä vastaan on. ...ja tienasihan siitä hyvästä tuhansia markkoja sukulaisilta...
Kun ystävänsä voi valita - sukulaisiaan ei.
Kauan aikaa oletin olevani jotakin satanistin suuntaista, kunnes mieleeni juolahti ajatus tutustua aiheeseen tarkemmin ja huomasin olleeni aina oikeassa olettamukseni kanssa.
Tosin kerran luulin olevani väärässä, mutta se oli erehdys.
Eli lyhyesti:
Tiesin aina mitä olen, mutta löysin vihdoin nimen sille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051699
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271452En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k921312- 621163
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101048Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111019Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall214820Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122753
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20718