rakennekynnet

haluisin tietää et mitä mieltä jengi on rakennekynsist. onks ne kanamaiset vai onks ihan ok pitää niitä. mitä maksaa? onks hankalat pitää?
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kanamaisuudesta en osaa sanoa, mutta pari vinkkiä voin oman kokemuksen perusteella antaa.

Hinnat vaihtelevat aika paljon, halvimmillaan taitavat olla n. 50 euroa. Mutta älä ota kynsiä siellä, mistä saa halvimmalla, vaan yritä valita luotettava, laadukas paikka. Itse otin aikoinaan ekat rakennekynteni yhdestä pikkufirmasta kun sai niin halvalla, mutta tulos ei sitten tosiaan ollut paras mahdollinen...

Älä ota liian pitkiä kynsiä! Itse tein senkin virheen ekalla kerralla, enkä oikein ikinä tottunut kynsiin. Olivathan ne makean näköiset, mutta turhan hankalat.

Äänestä

...on kauheita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenna_86 kirjoitti:

haluisin tietää et mitä mieltä jengi on rakennekynsist. onks ne kanamaiset vai onks ihan ok pitää niitä. mitä maksaa? onks hankalat pitää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu