taulu 3d-kuvasta

Minulla olisi muutama "sopivankokoinen" styrox-pala, joista olen ajatellut tehdä 3d-taulun. Siis kiinnittää siihen vain jonkin kokoamani 3d-kuvan. Olen vain miettinyt tätä styroxin taustaa, millä tavalla siihen väriä saisin. Olisiko se parasta päällystää vain paperilla vai ostaisinko jotain askartelumaalia ja maalaisin sillä? Kokemuksia ja suosituksia? KIITOS!
2238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä päällystäisin jollain sopivalla/kivalla tapetilla tai jollain muulla paperilla.

Äänestä

Heti tuli mieleeni päällystäminen kangaskin voisi olla kiva tai sitten paperi niin kuin jo edellinenkin vastaaja sanoi.Ottaisin eri vaihtoehtoja esille ja katsoisin ja sovittelisin mikä sopisi kuvaankin parhaiten ja vaikka ympäristönkin voisi ottaa huomioon jos tiedät jo taulujen paikan.Maaleista en ole kokeillut tähän styroksiin mutta agryylivärit voisi olla kokeilemisen arvoiset ja niitähän saa nyt melkein joka kaupasta jossa on värikyniä ja taiteilija tarvikkeita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaimeniköseniin..... kirjoitti:

Minulla olisi muutama "sopivankokoinen" styrox-pala, joista olen ajatellut tehdä 3d-taulun. Siis kiinnittää siihen vain jonkin kokoamani 3d-kuvan. Olen vain miettinyt tätä styroxin taustaa, millä tavalla siihen väriä saisin. Olisiko se parasta päällystää vain paperilla vai ostaisinko jotain askartelumaalia ja maalaisin sillä? Kokemuksia ja suosituksia? KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu