meillä leikattiin kisut viikko sitten ja ovat olleet toisessa huoneessa. uskallanko jo päästää kahden muun tytön ja koiran kanssa ne jo. heillä ei ole mitään suojuksia enää arpien päällä kun kiemurtelivat kaikista suojuksisra pois. Ovat jo ihan pirteitä ja itkevät ja osoittavat mieltään tuolla toisessa huoneessa kun eivät saa olla muitten kanssa. :(
tyttökissojen
leikkauksesta
3276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä viikossa jo paranee eli vaikka heti huomenna voit päästää kisut muiden luo. Seuraat vaan vielä pari päivää, etteivät vallan rajuiksi mene.
Meidän kissoja ei ole leikattu samaan aikaan ja niiden annettiin olla keskenään heti eläinlääkäriltä tuotuaan. Narttu meinas vaan repia tikkejä, tai siis siltä se näytti.. ei se niitä rikki saanu joten puhisteli vain niitä ja hyvä niin..
Heh, mieleen vaan tuli että meidän kissoilla ei ollut suojia haavojen päällä eikä kyllä mitään kaulureitakaan ja hyvin selvittiin!:)
Ei muuta kuin kokeilemaan vain yhdessä oloa VALVONNAN ALLA!
Silloin jos haavat näyttävät hyviltä, ni ilman muuta. Kannattaa valvoa kyllä siihen asti kunnes tikit poistetaan :)