miksi

ei enää käyteutä puunsuojauksessa vai onko sen valmistus vähäistä vai kieltääkö sen joku eu?
3183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

likaa jalat.

Äänestä

Siitä tulee kaamea haju vuosikausiksi.Kesällä on kiva käydä laitureilla katselemassa puuveneitä ja haistella tunnelmallista tervanhajua mutta kotona päivästä toiseen sitä ei jaksa.
Sen lisäksi terva tahraa ja maailmalla on parempiakin aineita saatavilla helpommin.

Äänestä
  • piiloon jääviin rakenteisiin,en laitureihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tervaa kirjoitti:

ei enää käyteutä puunsuojauksessa vai onko sen valmistus vähäistä vai kieltääkö sen joku eu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu