Tuli tuossa mieleen että pelaako kukaan esim. kaverinsa kanssa eri koneilla kimpassa, sillä tavallahan voisi saada helpommin rahaa kun voi pelata kaksin muita vastaan.
Kimpassa
2
462
Vastaukset
- Näin meillä
Vähän aikaa varmaan onnistuisi mutta saitit valvoo luonnollisesti tuon tyyppistä toimintaa ja ohjelmallisesti lienee aika helppoa seurata miten usein samat pelaajat ovat samassa pöydässä.
Sen jälkeen kun huomaavat kimppa pelaamisen niin jäädyttävät tilit. Eli ei kannata koettaa.- joo ei kannata
Ei todella onnistu. Yhteyden pito koneelta koneelle huomataan oikeastaan välittömästi samassa pöydässä istuvilta. Sitä paitsi jos isommista summista on kyse niin siinä alkaa olla jo rikollisuuden merkkejä ilmassa.. puhelimen kautta onnistuu, ei muutakuin ........ti totaali päälle ja..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096866Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1004537L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa463821TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133220Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6281828- 661238
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2021205Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551203- 91199
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j481160