Missä vika?

Ongelmia seksissä? Elikkä kun harrastammen seksiä tyttöystäväni kanssa niin on ongelmia peniksen erektiossa. Masturboinnissa ei kyseistä ongelmaa ilmene. Aluksi kun peniksen saa juhlakuntoon ja kondomin päälle niin tässä vaiheessa vielä kaikki hyvin. Peniksen saa vielä sisään mutta sitten veltostuu. Missä vika? Ylikiihottunut? Tietämätön jännitys? Suorituspaineita?
91994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

korvien välistä.

Äänestä

Sama vika täällä, kumpa tietäisi. Ei mikään mukava juttu!

Äänestä
  • juu mikähän tämä ongelma on?? ette ole ainoita kellä ei toimi vehje ei toimi mullakaan samat ongelmat....mutta mistä apua???

    Äänestä

Se vika on kokemattomuudessa, ja se paranee hankkimalla lisää kokemusta.

Äänestä

se joka aiheuttaa tuon ongelman. Meilläkään ei sen kanssa aina onnistanut mutta ne ajat ovat jo ohi...

Äänestä

... siellä päänupissa. Jo ihan pelkästään tuon tarinan perusteella. Tuota sama tarina täällä lähes päivittäin.

Äänestä
  • mielestäni tässä nyt ei ole kyse siitä että sulla ei ota eteen.... pelkästään siitä että sun henkinen mielentila ei oo käyny elämäs aikana kertaakaan heterosektorilla... väkisinhän sitä ei kannata,akathan ei löysästä väkinäisestä ja ahistuneesta (ja rumasta) ja ennen kaikkea homosta (huom!huomaa se itsekkin)miehenrunkkarista välitä. anna naises löytää joku oikeasti rakastettava henkilö, eikä jarruttais omaa elämäänsä löysän tuppimunan seurassa.

    Äänestä

  • mulla toimii kirjoitti:

    mielestäni tässä nyt ei ole kyse siitä että sulla ei ota eteen.... pelkästään siitä että sun henkinen mielentila ei oo käyny elämäs aikana kertaakaan heterosektorilla... väkisinhän sitä ei kannata,akathan ei löysästä väkinäisestä ja ahistuneesta (ja rumasta) ja ennen kaikkea homosta (huom!huomaa se itsekkin)miehenrunkkarista välitä. anna naises löytää joku oikeasti rakastettava henkilö, eikä jarruttais omaa elämäänsä löysän tuppimunan seurassa.

    Näitä häiriöitä ilmenee jokaisella kausittain ja paras keino on että niistä keskustelee kumppaninsa kanssa . Niin tekee minun mieheni ja koska minulla on hoitoalan koulutus niin olen lukenut näistä asioista aika paljon. Usein pelko että jos se ei enää koskaan toimi aiheuttaa että sitä jännittää ja pelkää jo etukäteen. ja silloin ei toimikkaan. Minä naisena en tunne itseäni loukatuksi jos on kausia kun ei toimi kun tiedän että se on hyvin tavallista, niin että uskokaa pois kyllä ne tulee hyvät ajatkin vielä. Ja minä olen päättänyt että seksi ei määrää meidän suhteessamme vaan rakkaus, minun mieheni on yhtä rakas minulle seksin kanssa ja ilman sitä. Muuten meillä naisilla on myös samanlaisia ongelmia tämän tästä jotta tasoissa ollaan.

    Äänestä

miestä ;D jos ei nainen tyydytä nii ehkä oot saman sukupuolen edyustaja...? or not :D no koitas pitää piäni tauko sen seksion kans ja koita viikon päästä uusiksi nii eikähän mälli lennä kattoon asti ;P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Papaatti kirjoitti:

Ongelmia seksissä? Elikkä kun harrastammen seksiä tyttöystäväni kanssa niin on ongelmia peniksen erektiossa. Masturboinnissa ei kyseistä ongelmaa ilmene. Aluksi kun peniksen saa juhlakuntoon ja kondomin päälle niin tässä vaiheessa vielä kaikki hyvin. Peniksen saa vielä sisään mutta sitten veltostuu. Missä vika? Ylikiihottunut? Tietämätön jännitys? Suorituspaineita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu