´Rakkauden liekit´

Vain sinä ja minä
kynttilöitä
hämärässä

Takkatuli räiskymässä
lattialla
olkipatja

Joka rakkaudesta
syttyi
palamaan

Ei se voinut olla
muutakaan..
en ainakaan
suostu uskomaan..
2163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..useasti tänään. On kaunistunnelmainen runo, josta pidin kovasti : )

Äänestä

jää piiloon : (

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


onija kirjoitti:

Vain sinä ja minä
kynttilöitä
hämärässä

Takkatuli räiskymässä
lattialla
olkipatja

Joka rakkaudesta
syttyi
palamaan

Ei se voinut olla
muutakaan..
en ainakaan
suostu uskomaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu