kissa-aitaus

nyt olisi tarkoitus rakentaa rivitalon takapihalle kissankestävä ja siisti aitaus, jotenka: kuinka pienisilmäistä verkkoa pitäisi ostaa, ettei (aikuinen) kissa mahdu menemään läpi?
11026
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

pelata varman päälle niin kannattaa ostaa minkkiverkkoa. On hieman kalliimpaa, mutta erittäin kestävää: pitää taatusti kissat aitauksen sisällä ja mahdolliset koirat ja ketut yms. ulkopuolella.

Silmäkoon puolesta luulisin että normi aitaverkko on liian suurta, etenkin jos kissa on pienikokoinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Phoebe-88 kirjoitti:

nyt olisi tarkoitus rakentaa rivitalon takapihalle kissankestävä ja siisti aitaus, jotenka: kuinka pienisilmäistä verkkoa pitäisi ostaa, ettei (aikuinen) kissa mahdu menemään läpi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu