Lainaa jäljellä 5 vuoden päästä

Millä funktiolla saa laskettua esim. kuinka paljon lainaa on jäljellä esim. 5 vuoden päästä.

Esim. lainaa 100 te, lyhennys 1200 e / kk, korko 4,6 %

Kiitos.
2452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

=TULEVA.ARVO(4,6%/12;60;1200;-100000)

Äänestä

Tuo pitäisi hoitua alakoulun laskuopilla ilman helmitauluakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aina 71 kirjoitti:

Millä funktiolla saa laskettua esim. kuinka paljon lainaa on jäljellä esim. 5 vuoden päästä.

Esim. lainaa 100 te, lyhennys 1200 e / kk, korko 4,6 %

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu