Helena

Mikä sopisi hyvin Helenalle ensimmäiseksi nimeksi? Helena olisi toinen nimi, ei kutsumanimi.
3252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

KATRI-

Äänestä

Ella Helena, Iina Helena, Lila Helena, Mea Helena, Milla Helena, Nina Helena, Oona Helena, Pihla Helena, Petra Helena, Sinna Helena, Sini Helena, Venla Helena, Vilma Helena ja Vera Helena.

Äänestä

erityisesti nelikirjaimiset ja vokaalilla alkavat.

Anni Helena
Aino Helena
Eeva Helena
Sini Helena
Silja Helena
Iida Helena
Maiju Helena
Ulla Helena

myös: Minna, Päivi, Liisa, Kaisa, Katja, Salla, Maija, Tuija, Teija, Maria, Niina, Riina, Satu, Sylvi, Lydia, Taina, Tiina, Varpu, Viivi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


odottava äiti kirjoitti:

Mikä sopisi hyvin Helenalle ensimmäiseksi nimeksi? Helena olisi toinen nimi, ei kutsumanimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu