Onko Einhell 2000w rakennussirkkeli mistään kotoisin? Kannattaako hankkia vanhan talon satunnaisiin remontteihin? Onko käyttöturvallisuus minkälainen?
Einhell-rakennussirkkeli!
11
6737
Vastaukset
- Pera
Turvallisuuspuoli on nykyisin kunnossa. Tuotevastuulaki hoitaa sen. Ei maahantuoja halua maksella korvauksia ja eläkkeitä.
- ..Einhelliä...
...harkitsin, mutta tilasin HobbyHallista "käsisirkkelin" Skil-merkkisen, antoivat pistosahan kylkiäisenä.
Puntaroin hankintaa hinnalla ja tilan käytöllä.- JanneKi
Tarkista sivuvasteen laatu, pysyykö paikallaan, onko suorassa suhteessa terään?
Tuo sivuvaste ainakin minun veljen halpisvehkeessä on ihan surkea, ei sillä saa suoraa tehtyä kunnialla. - Einh......
JanneKi kirjoitti:
Tarkista sivuvasteen laatu, pysyykö paikallaan, onko suorassa suhteessa terään?
Tuo sivuvaste ainakin minun veljen halpisvehkeessä on ihan surkea, ei sillä saa suoraa tehtyä kunnialla.....vinkistä!
Sen huomasin kuviosahan kohdalla että halpis ei pysy "viivalla" millään vaikka watteaja olisi ja kunnollinen AEG:n teräkin,niin ei mitään jakoa heikompitehoisen ikivanhan Boschin kanssa.
- pohjoisviitta
Ostin Einhell-rakennussirkkelin (n. 198 e) ja ostin siihen heti hienohampaisemman terän , koska se sopii paremmin minun käyttötarkoitukseen. Laudan halkaisua, rimojen tekemistä ja silloin tällöin kakkosnelosen halkaisua.Tekee lähes höyläjälkeä. Ilta meni sirkkelin kokoamisessa.Hinta laatu suhde taitaa olla aika kohdallaan. Aika näyttää tuliko hyvä ostos. Pyörät sahan alla ovat kätevät.
- -----------
ja syvältä. osta mieluummin aikuisten sirkkeli
- tosimies
sahaavat Esko-voimavirta sirkkelillä .Piru raahata mukana,painaa paljon ja jos haukkaa terä kiinni on kapula mahassa.Hyväkuntoisella terällä upea kone sahata.
- Esko -sirkkeli on legenda
tosimies kirjoitti:
sahaavat Esko-voimavirta sirkkelillä .Piru raahata mukana,painaa paljon ja jos haukkaa terä kiinni on kapula mahassa.Hyväkuntoisella terällä upea kone sahata.
edellisen kirjoittajan viestille. "Jos haukkaa kiinni niin se on kapula mahassa" kertoo jo aika paljon tutun oranssisen Eskon tehosta ja potentiaalista. :D Einhellit pysyköön poissa ammattikäytöstä.
- Anonyymi
Esko -sirkkeli on legenda kirjoitti:
edellisen kirjoittajan viestille. "Jos haukkaa kiinni niin se on kapula mahassa" kertoo jo aika paljon tutun oranssisen Eskon tehosta ja potentiaalista. :D Einhellit pysyköön poissa ammattikäytöstä.
Ei niitä ole ammattikäyttöön tarkoittettukaan. Harrastesirkkelin ja ammattisirkkelin erottaa jo hinnasta.
- Anonyymi
Vieläkin toimii Einhell, ostettu noin 2011.
- Anonyymi
Tikkisahallakin pärjää, maksaa jotain 7 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21635Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061597Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2391137Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 128919
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2856- 10835
Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29827Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48823- 69800