Persaukisten

pohtia paljonko asunnot makssaa. Asuminen maksaa minkä maksaa ja rahalla siitä selviää.
4165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on se, ettei porukalla "ole varaa asua vuokralla". Pulma ratkaistaan ottamalla 200 donaa velkaa. Järkiratkaisu.

Äänestä
  • on mun kun se on maksettu, sinä olet maksanut vain vuokraisännän kämppää ja palkinnoksi saat tuulen huuhteleman perseen.

    Äänestä

Mikä sinua vaiva persaukinen välittäjä? Onko nälkä?

Äänestä
  • ihmetyttää(naurattaa) vaan nämä persaukisten polemiikit. Sinä käyt tyyppi esimerkistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ongelmia kirjoitti:

pohtia paljonko asunnot makssaa. Asuminen maksaa minkä maksaa ja rahalla siitä selviää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu