focus tdi wagon

Mun focus on täristänyt alusta asti (-02 heinäkuu). Paikat eivät tipu tärinän vuoksi hampaista, mutta kiusallista se silti on. Yritetty korjata useita kertoja. Ei ole vielä auttanut.
Pomolla on jaguar x-type; siinä on sama vika. Jagen alusta on mondeosta?. Vikoja on kalliimmissakin autoissa.
3671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko jaggekin todella menty pilaamaan laittamalla siihen prolepaskan poja!? Ei voi jaggeakaan enää siis ostaa... voi prk!

Äänestä

- Vetoakselit
- Renkaat epätasapainossa
- Vialliset renkaat/vanteet (pystyheittoa)
Kaksi jälkimmäistä vaatii asiaan todella paneutuvan ja asiantuntevan rengasliikkeen
tarkastusta, jotta ne voitaisiin poissulkea.

Erityisesti alkupään X-typeissä vetoakselit
hajosivat nopeasti (kuulostaako tutulta).
Jagessa vika on nykyisin korjattu, toisin kuin
näissä Foordeissa.

Äänestä

Kumpaankin automalliin voi eksyä kevytmetallivanne, joka ei ollutkaan tarpeeksi pyöreä tai hyvin keskittyvä, vaikka niiden usein ajatellaan olevan parempia kuin peltivanteet. Rengas voi olla soikea, tai huonosti vanteella. Syy on joskus hyvin yksinkertainen, kunhan ei kiellä sen mahdollisuutta ja tarkistaa.
Meinaatko että Jaguareissa on samanlainen pyöräntuenta kuin Mondeossa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täristää kirjoitti:

Mun focus on täristänyt alusta asti (-02 heinäkuu). Paikat eivät tipu tärinän vuoksi hampaista, mutta kiusallista se silti on. Yritetty korjata useita kertoja. Ei ole vielä auttanut.
Pomolla on jaguar x-type; siinä on sama vika. Jagen alusta on mondeosta?. Vikoja on kalliimmissakin autoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu