miten

Mitä luulette lukeeko työvoimatoimiston työntekijät tätä keskustelupalstaa? Voiko mitää henkilökohtasta juttua kysyä, ettei jotenkin tule sitten yhdistettyä siihen mitä keskustelee virkailijoiden kanssa?
4271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ne siellä niin innostuneilta työhönsä näytä olevan, että kuvittelisin niiden vapaa-aikaansa näihin juttuihin uhraavan.

Viestin lähettäjän IP osoitteen saa aina selville,..

Äänestä

Varovainen kannattaa olla eli kannattaa kirjoitella niin, ettei tule tunnistetuksi. Kyllä työkkäreissä näitäkin sivuja luetaan. Joskushan tänne kirjoittelevatkin työkkäreistä... Samoin muille palstoille.

Äänestä

työvoimatoimiston virkailija. Hänen kanssaan muuten joutuu aina kinaamaan :)))

Äänestä
  • samas liemessä siis työllistettyjä, yx mun kaveri on ainakin tukityöllistetty työkkäriin istuu työllistämässä muita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asia? kirjoitti:

Mitä luulette lukeeko työvoimatoimiston työntekijät tätä keskustelupalstaa? Voiko mitää henkilökohtasta juttua kysyä, ettei jotenkin tule sitten yhdistettyä siihen mitä keskustelee virkailijoiden kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu