vanha huonekalu, vanha lakka hiottu pois, käsitelty tinnerilakalla tumman petsin päälle, hiottu osksi pois niin että alla olevan petsin sävy on jäänyt mutta lakkapinta rikottu.
Kysymys kuuluu, voinko vetää kalusteen vesioheneisella lakalla ?
Jos en, miksi en ?
kalusteiden
lakkaus
1
524
Vastaukset 1
- harrastaja1
se tuskin siinä pysyy jos edes tarttuu kunnolla kiinni. Eli se vesiohenteinen tuppa avain valumaan ja liukumana siinä pinnalla ilman että jää puuhun juurikaan mitään. Tosin ainahan voi yrittää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571470Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291170Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 65791
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 46675
- 52670
- 76576
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568