Kuvista

Girlie-85

oho tossa äsken meni näköjään väärinpäin noi otsikko ja nimimerkki:) Ni pistetäänpä uudetaan...
Voisiko joku kiltti ihminen kertoa mikä voisi olla vikana kun tämä kone on nyt jotenkin seonnut niin, että internetissä ollessani se ei suostu näyttämään mitään kuvia. Konella olevia kuvia kyllä pystyy katselemaan. Ja olen katsonut senkin asetusksista, että tämän selamen(Internet Explorer) kyllä pitäisi näyttää kuvatkin. Että mitä minun pitäisi yrittää tehdä? Auttaisiko päivitys?

3

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hihihi

      Löytyi IE:n ohjeista:

      Voit näyttää Web-sivuja nopeammin poistamalla kuvat käytöstä seuraavasti:
      Valitse Internet Explorerin Työkalut-valikosta Internet-asetukset.
      Valitse Lisäasetukset-välilehti.
      Poista Multimedia-kohdassa yhden tai useamman seuraavan valintaruudun valinta: Näytä kuvat, Toista Web-sivujen animaatiot, Toista Web-sivujen videot ja Toista Web-sivujen äänet.

      • Girlie-85

        Kiitos vain nauvosta, mutta tuo ei nyt aivan vastannut kysymykseeni/ongelmaani. Eli siis ongelmana on se ettei kuvia näy ollessani netissä, vaikka astuksissa on että kuvat pitäisi näkyä.


      • Kimo
        Girlie-85 kirjoitti:

        Kiitos vain nauvosta, mutta tuo ei nyt aivan vastannut kysymykseeni/ongelmaani. Eli siis ongelmana on se ettei kuvia näy ollessani netissä, vaikka astuksissa on että kuvat pitäisi näkyä.

        Ihan sama juttu meikäläisellä.Asetusten mukaan kaikki grafiikka pitäis olla päällä, mutta mitään kuvia ei saa näkymään kuin erikseen "näytä kuva" komennolla.
        Kyllä on eri kiva selain toi Explorer(varsinkin 5.5 ja uudemmat).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2742
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2571
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      17
      2291
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      46
      1875
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1453
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1443
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1163
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1063
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      948
    Aihe