Biltema myy sähköllä toimivia autoja, esim "jeeppi" (tuote 26943) josta todetaan max onpeus 6km/h, ikäsuositys 3-8 vuotiaille ja mitat 110 x 75 x 78 cm.
Onko kenelläkään kokemuksia? Poika olisi vähän päälle 3v. Tuleeko leikittyä, tuo ikäsuositus vähän epäilyttää, voiko oikeasti olla 3v:lle?
Onko kenelläkään kokemuksia? Poika olisi vähän päälle 3v. Tuleeko leikittyä, tuo ikäsuositus vähän epäilyttää, voiko oikeasti olla 3v:lle?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Poika sai joululahjaksi tuon mopon, nyt isänsä on ostamassa sille ton auton 3-v. lahjaksi, huoh..
Meilläkin tuo äitee vähän vastustaa, mutta täytyy miettiä vielä :-) Pojat tarvii tekniikka ja vauhtia!
Sellaisella akkuversiolla. Meno on kuin sähköisessä invapyörätuolissa. Lapsi painaa poljinta ja vehje jurraa eteenpäin hieman äänekkäästi suristen.
Meidän lapset tykkäsivät siitä. Paljon ajelivat pihamaalla. Nyt joutaisi jo myydä pois. Joten vauhtia ja tekniikkaa se ei juurikaan sisällä, mutta kolmevuotiaalle vauhti ja tekniikka eivät ole turvallisia.
Itse tilasin täältä kunnollisen sähköauton, Räikkösen Ferrarin http://www.polkuautoja.fi/shop/kauppa8/
Tuohan hyvä idea. Harkitsenkin polkuautoa.