NOSTETTU POHJALAISEN ETUSIVULLE TÄNÄÄN:ELÄINRÄÄKKÄYS. Kiitosta artikkelin haastateltavalle rohkeudesta puhua tästä asiasta ,kuin myös toimittajalle ,joka nosti aran asian päivänvaloon. Uhkailuista huolimatta rohkea veto! Kotieläin on ihmisen armoilla,se tulisi aina huomioida sitä hankittaessa.Eläin on ihmiselle hyvä,jos sitä kohdellaan hyvin.Ihminen ei ole ,mikä tästäkin artikkelista tuli esille.
YKSI LUODON ONGELMISTA
3
529
Vastaukset
- Pietari portilta
se että lestadiolaiset juuri tätä harrastaa.
Miksi nämä asiat on muka arkoja.
On kanssaihmisten heikkoutta salata eläinrääkkäys jos ovat siitä tietoisia.
Ovat yhtä raukkamaisia kuin rääkkääjät.- Kristitty nainen
Oli kyllä esimerkillistä rohkeutta ottaa tämä asia esille etusivun jutussa! Kiitos siitä!
Liian usein näitä häiriintyneitä lahkoja suojellaan, koska pelätään mitä kaikkia hirveyksiä näiden lahkojen jäsenet voivat tehdä koston nimissä. Tämä moraaliton käytös ei kuitenkaan koskaan lopu, ennen kuin siihen puututaan julkisesti!
Täytyy kyllä myöntää, että ihmisen pahuus on ehdottomasti huipussaan silloin kun halutaan tahallaan vahingoittaa viatonta, puolustuskyvytöntä eläintä tai pientä lasta, ja saadaan tästä vielä jotain sairasta nautintoa.
Lahkot olkoon rauhassa niin kauan kun eivät vahingoita ketään tai mitään, mutta ihmis- ja eläinoikeusrikkomuksiin on virkavallan puututtava ankarasti. - Pietari portilta
Kristitty nainen kirjoitti:
Oli kyllä esimerkillistä rohkeutta ottaa tämä asia esille etusivun jutussa! Kiitos siitä!
Liian usein näitä häiriintyneitä lahkoja suojellaan, koska pelätään mitä kaikkia hirveyksiä näiden lahkojen jäsenet voivat tehdä koston nimissä. Tämä moraaliton käytös ei kuitenkaan koskaan lopu, ennen kuin siihen puututaan julkisesti!
Täytyy kyllä myöntää, että ihmisen pahuus on ehdottomasti huipussaan silloin kun halutaan tahallaan vahingoittaa viatonta, puolustuskyvytöntä eläintä tai pientä lasta, ja saadaan tästä vielä jotain sairasta nautintoa.
Lahkot olkoon rauhassa niin kauan kun eivät vahingoita ketään tai mitään, mutta ihmis- ja eläinoikeusrikkomuksiin on virkavallan puututtava ankarasti.on puututtava jokaisen joka tämän vääryyden ymmärtää.
Asiasta täytyy ilmoittaa viranomaisille niin ylös että alkaa tapahtumaan, jos esim. omat suojelee pienillä paikkakunnilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390