NOSTETTU POHJALAISEN ETUSIVULLE TÄNÄÄN:ELÄINRÄÄKKÄYS. Kiitosta artikkelin haastateltavalle rohkeudesta puhua tästä asiasta ,kuin myös toimittajalle ,joka nosti aran asian päivänvaloon. Uhkailuista huolimatta rohkea veto! Kotieläin on ihmisen armoilla,se tulisi aina huomioida sitä hankittaessa.Eläin on ihmiselle hyvä,jos sitä kohdellaan hyvin.Ihminen ei ole ,mikä tästäkin artikkelista tuli esille.
YKSI LUODON ONGELMISTA
3
549
Vastaukset
- Pietari portilta
se että lestadiolaiset juuri tätä harrastaa.
Miksi nämä asiat on muka arkoja.
On kanssaihmisten heikkoutta salata eläinrääkkäys jos ovat siitä tietoisia.
Ovat yhtä raukkamaisia kuin rääkkääjät.- Kristitty nainen
Oli kyllä esimerkillistä rohkeutta ottaa tämä asia esille etusivun jutussa! Kiitos siitä!
Liian usein näitä häiriintyneitä lahkoja suojellaan, koska pelätään mitä kaikkia hirveyksiä näiden lahkojen jäsenet voivat tehdä koston nimissä. Tämä moraaliton käytös ei kuitenkaan koskaan lopu, ennen kuin siihen puututaan julkisesti!
Täytyy kyllä myöntää, että ihmisen pahuus on ehdottomasti huipussaan silloin kun halutaan tahallaan vahingoittaa viatonta, puolustuskyvytöntä eläintä tai pientä lasta, ja saadaan tästä vielä jotain sairasta nautintoa.
Lahkot olkoon rauhassa niin kauan kun eivät vahingoita ketään tai mitään, mutta ihmis- ja eläinoikeusrikkomuksiin on virkavallan puututtava ankarasti. - Pietari portilta
Kristitty nainen kirjoitti:
Oli kyllä esimerkillistä rohkeutta ottaa tämä asia esille etusivun jutussa! Kiitos siitä!
Liian usein näitä häiriintyneitä lahkoja suojellaan, koska pelätään mitä kaikkia hirveyksiä näiden lahkojen jäsenet voivat tehdä koston nimissä. Tämä moraaliton käytös ei kuitenkaan koskaan lopu, ennen kuin siihen puututaan julkisesti!
Täytyy kyllä myöntää, että ihmisen pahuus on ehdottomasti huipussaan silloin kun halutaan tahallaan vahingoittaa viatonta, puolustuskyvytöntä eläintä tai pientä lasta, ja saadaan tästä vielä jotain sairasta nautintoa.
Lahkot olkoon rauhassa niin kauan kun eivät vahingoita ketään tai mitään, mutta ihmis- ja eläinoikeusrikkomuksiin on virkavallan puututtava ankarasti.on puututtava jokaisen joka tämän vääryyden ymmärtää.
Asiasta täytyy ilmoittaa viranomaisille niin ylös että alkaa tapahtumaan, jos esim. omat suojelee pienillä paikkakunnilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2383609- 623298
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I892797Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk412605Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve962294Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro311986Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä911971Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva411854Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1031775Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691103