Uusi huomio:Kleopatran puolella on vessat muuttuneet maksuttomiksi. Itäsitä rantaa en tiedä enkä satamaa vielä.Siitä on erikseen vielä maininta vessan luona.
Vessat maksuttomia
++00++
5683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ovatkohan vielä kuitenkin yhtä siistejä kuin ennen? Eipä tuo liiran maksu minusta kohtuuton ollut, kun pääsi suht siistiin vessaan, jossa varmasti oli paperia tarjolla :)
Ainakin tänään oli paperia vessassa ja siisti.Kävin nro 6n vessassa.
puolella maksullisia vessoja? Olemme muistaakseni käyneet aina siinä kadun reunalla olevissa vessoissa eikä kukaan ole koskaan niistä maksua perinyt. Ovat kyllä olleet siinä kunnossa, että mielummin olisin sen liiran maksanut ja käynyt sellaisessa vessassa, missä on paperia eikä tarvitse hengitystään pidellä siellä käynnin aikana.
itäisellä puolella.Kun petimaksun maksaa,saa tietenkin käyttää kyseisen alueen wc-tiloja,esim hotellin.
Maksullisessa on se iljettävä puoli,että ne maksunkerääjä-äijät ovat yleensä limaisinta ja alinta kastia,ja tuijottavat ja kuuntelevat ovella kun teet tarpeitasi.Ja yrittävät siinäkin tilantessa tehdä itseään tykö. Mielummin käyn sitten vaikka likasessa vessassa ja saan olla rauhassa,kun alistun limanuljaskojen kuolaamisen kohteeksi.
Vain sataman aulueella on kaksi vessaa, joita kaupungin hallitus ylläpitää.Itaisellä rannalal ei ole kaupungin vessoja