kumpi parempi

hei. kumpi on parempi paikka karon vai kata? kun haluaa kaunista luontoa,ostosmahdollisuuksa, laukkuja,kenkiä yms.. harrastusmahdollisuuksia,voiko kyseisissä paikoissa esim: riippuliitää?

ja paljonko matkanne ovat maksaneet väh.3 tähden hotelleissa kun aurinkomatkoilla oli 3tähden hotwellin hinta vähintään 1500€,oletin itse jotain 1300€..
61305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Molemmat on huorakyliä ja sinä kannatat alaikäisten seksikauppaa matkustamalla Thaimaahan.

Äänestä
  • kun ei edes thaimaassa ole käynyt ja luulee tietävänsä kaiken

    Äänestä

menet ovat ihan vierekkäin,välin voi ihan hyvin kävellä tai ajella tuk tukilla

Äänestä

Oltiin Karonilla helmikuussa, ja mesta on oikein mukava. Kuka pakottaa menemään niihin baareihin missä on prostituutiota...Eikä niitäkään juuri edes näe, jos ei ala etsimällä etsimään oikeista paikoista. Karon on aika pieni paikka, mutta on ihan ok ostosmahdollisuudet jos lähtee kenkiä ja laukkuja hakemaan. Katan ranta oli ihan skeida suoraan sanottuna, ei edes vessaa koko rannalla! Ja ravintoloista nyt puhumattakaan. Karonilla sen sijaan oli varaa mistä valita lounaspaikka, ja oli siitimpää sekä useita vessoja. Karonilla oli kivempi uida kun ei tarvinnut kävellä miljoonaa kilometriä ennen kuin voi uida kolhimatta polviaan. Ja Katalla pitkähäntäveneet sekä vesiaktiviteetit piti huomiopida kun meni uimaan. Tosin Karonilla oli enemmän aaltoja, joten ei sovi ihan pikkuisille ipanoille. Ennemminkin tällaisille kolmikymppisille aaltoihinheittäytyjille :) Riippuliitoa ja vesijettejä näkyi olevan Katalla, jossa vietimme yhden päivän. Luontoa ei nyt kauheasti ollut kummassakaan tarjolla, jollei lähde retkille. Ylipäänsä tosi kiva paikka, ja upeita sapuskoja, aion mennä toistekin!

Äänestä

Must molemmat on iha kivoi, mut Karonil on enemmän allookkoist. Katal ois siis kivempi harrastaa just riippuliitoo ja tollasii, ja Katal on myös enemmän niit kaikkii riippuliitoi juttui.. Katal lähtee myös enemmän pitkähäntä veneitä, koska ei ole yhtään niin paljon aallokkoista. Kaikki pitkähäntä veneen kuljettajat eivät edes halua mennä Karonille, koska siellä tosiaan on aallokkoista. Mutta muuten Karon on tosi kiva paikka :D
molemmista paikoista saa ostettu hyvin kenkiä, vaatteita ja laukkuja, ja matka on myös todella pieni, jonka voi mennä tuk tukilla tai kävellen (itse olen monta kertaa myös kävellyt matkan).

Äänestä

nii siis viel jatkoo toho edellisee:
Katan ranta on ihan vähän lyhyempi kuin Karonin.. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukka kirjoitti:

hei. kumpi on parempi paikka karon vai kata? kun haluaa kaunista luontoa,ostosmahdollisuuksa, laukkuja,kenkiä yms.. harrastusmahdollisuuksia,voiko kyseisissä paikoissa esim: riippuliitää?

ja paljonko matkanne ovat maksaneet väh.3 tähden hotelleissa kun aurinkomatkoilla oli 3tähden hotwellin hinta vähintään 1500€,oletin itse jotain 1300€..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu