file not found ongelmaa on jo siirtynyt seuraavalle sivulle. Paljon näkyy tulevan kysymyksiä palstalle, eikä taida kovinkaan moni ihan aloittelijaksi lukeutua!
Voisitko vielä vilkaista sieltä, jospa osaisit neuvoa "naista mäessä" ;)
Kiitos!
Voisitko vielä vilkaista sieltä, jospa osaisit neuvoa "naista mäessä" ;)
Kiitos!
Vastaukset 4
Vanhimmat
No kun en ollut asentamassa
Kirjoittanut: alokas x 10.4.2008 klo 23.28
yhtikäs mitään! Tuli tuo infolappu näytölle ihan yllättäen ja pyytämättä (niinkuin aikoinaan väitti eräs naispääministeri fakseistaan)!
Ongelmaluettelossa näkyy olevan jokaiselle päivälle kirjautunut tieto: Palvelu CyperLink Backround Capture Service (CBCS) lukittui käynnistettäessä.
Ongelmatapahtuman nimi: ServiceHang
Palvelun nimi: CLCap.Svc.exe
Ja vielä löysin tällaisen tiedon sieltä: Ongelman kuvausta helpottavat tiedostot:
Version. txt
minidump.ndmp
Onko vakavakin vika ja mitenkähän korjaisin?
Itse olen pähkäillyt, että koneen rekisteröinnissä ehkä olen tehnyt virheen kun siellä viimeisellä sivulla kysyttiin tiedot: myymälä, maa, kaupunki ja sarjanumero.
Olisikohan siinä myymälä kohdassa pitänyt ilmoittaa koneen pakkaukseen liimatun lapun P/N koodi eikä sen kaupan nimeä josta osto tapahtui.
Ja jos, niin mistäpä aloittelija voisi tuotakaan tietää kun kone myymälää kysyy!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000034270859
Apuohjelmat > Järjestelmätyökalut > Järjestelmän palautus.
Menet sille puolelle, missä itse valitaan palautuspiste, ja palautat koko toosan ajankohtaan, jolloin häiriötä ei ollut.
tuon järjestelmänpalautustoiminnan tiedän itsekin, mutta kun se nyt ei taida auttaa, sillä ei ole mitään aikaisempaa palautuspistettä olemassa jossa tuota ongelmaa ei olisi. Se kun on kirjautunut ongelmaluetteloon heti konetta käyttöön ottaessani. Siis rekisteröityessä Backard Bellille. Aloitussivulla.
On sitäpaitsi luettelon ainoa ongelma. Muuten kone toimii moitteettomasti. Kaikki asetukset olen tehnyt koneelle sen jälkeen, palautuslevykkeenkin polttanut. Tämän ongelman takia en todellakaan lähtisi tehdasasetuksiin palauttamaan. Luulisin, että olisi joku toinenkin keino. Onko?
Näin ongitaan edellinen viesti näkyviin.