Tietääkö joku mikä on kyseisen mallin
normaali öljynkulutus kun kysyessäni sitä
nissanilta ja aro-yhtymältä sitä ei osattu kertoa.
Almera 2,2 Tdi
3
454
Vastaukset
- 2.2Di
..öljyä ainakaan meikäläisellä. Auto on otettu käyttöön -00 loppuvuodesta ja sillä on ajettu reilu 112000 km. Joka kerran öljynvaihdossa on ulos tullut sama määrä kuin sinne edellisellä kerralla kaadettiin.
Eli jos kuluttaa, niin hyvin vähän.- Jaakkima
Viime öjynvaihdon jälkeen (59tkm)ajettu
aika tarkkaan 10tkm ja ja oljyn pinta on
vähän puolenvälin alapuolella mittatikussa
ett tarttisko hulestua??? - 2.2Di
Jaakkima kirjoitti:
Viime öjynvaihdon jälkeen (59tkm)ajettu
aika tarkkaan 10tkm ja ja oljyn pinta on
vähän puolenvälin alapuolella mittatikussa
ett tarttisko hulestua???huolestua. Huollossa ne on yleensä laittanu just sen verran öljyä, että se on just tikun puolivälissä tai vähän yli sen.
Eli jos sinulla on tehty samalla tavalla, niin eihän se sillon juuri mitään kuluta. Tietysti öljyn määrää kannattaa seurata joka tapauksessa, vaikka auto ei öljyä söisikään.
Toisaalta Almerassa on sen verran lyhyt huoltoväli ja iso öljytilavuus, että vaikka se jostain syystä vähän öljyä veisikin, niin kohta jo taas tulee seuraava (törkeän hintainen) huolto eteen jossa sitten taas saa tuoretta öljyä oikean määrän... :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p525632Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "692701Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181980No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol371816Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1561808- 191743
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5150881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191141Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy801129Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah64946