nukahtaneen hymiön viereen kun ei ole täällä poistamassa viestejä?
Näen Ruuneperin
Selvännäkijä
9571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitäs jos lopetettas lapsellisuudet!
Nautittas vielä kesästä ja lämmöstä.Ilkeilyt vois jättää omaanarvoonsa.
sittenkin, että Ruuneperi on sotkeutunut sinun kellohelmoihisi. Niin onhan se hymiö sinullakin.
tyydytä typerät halusi vaikka omassa puuseessäsi, äläkä yritä olla vitsikäs. Olet sitä vain oman typerän pääsi sisällä.
Sinä olet kaukana selvän-näkijästä,et varmaan eres ymmärrä mitä se sana pitää sisällään,
olet joko teini tai oikein tyhmä aikuinen,joka ei osaa kuin pilkata vai oletko itse joutunut paljonkin pilkan kohteeksi että,purat sitä tällä tavalla.
Jos Kai de Puu alkaisi kiinnostua "kellohameesta", josta sanot sheriffin olevan nirvanassa niin selvännäkijänä Sinulla lienee jotain tietoa siitä, kuinka tällaisessa triangelidraamassa lopulta käy.
Monet ovat kiinnostuneet pienemmistäkin asioista ja ovat valmiit asettamaan euronsavedonvälittäjäin pöydälle. Kerrohan näkemyksesi ja tietysti ennenmuuta Eevahan se valitsee kelle omenan antaa ?
Kristallipallostani ja tullut siihen tulokseen, että ei tässä mitään triagelitraamaa synny. Palloni pinnassa näen yhden ja saman henkilön kyseisten nikkien takana.
Vähän aikaa levättyäni ja toivuttuani siitä järkytyksestä mitä palloni näytti. Asia ei muuksi muutu. Edelleen näkyy yksi ja sama pallonaama. Valitan.
Sinulla taitaa olla sittenkin aito kristallipallo, josta näet vain oman pallonaamasi vain onko sinun edessäsi se "pallonaama" ?
Ei palloni ei ole kristallia. Materiaali on salaisuus. Kyllä siellä sinun irstaannäköinen pärstäsi näkyy.
Ihmettelen kovin tälläkin palstalla kovin kaivataan tällaista sikamaisen istasta naamaa ja vielä luetaan ja vastaillaan.
Olen ollut ymmärtävinäni ettei kukaan hyvämaineninen ihminen tunnustaudu ainakaan julkisesti tällaisen ystäväksi eikä edes tunnusta tuntevansakaan.
Sattuihan sitä jo vuosituhansia sitten tapaus, joka aikakirjoihin on merkitty; "Ennenkuin kukko laulaa, sinä kolmasti minut kiellät."
Kaupungilla ja maailmalla liikkuessani olen pannut merkille, että ihmiset eivät ole ainakaan näyttäneet säikähtävän naamatauluni nähdessään.
Siinä ei auta mitkään pakkelit; rapistunut, katto vuotaa ja perustus pettää. Mitä sisällä on, se olkoon toisten arvioitava - jos tarpeen.
En välttämättä koe olevani huonossa seurassa yksinkin ollessani. Saanko seuraa, ei kuulu minun asiakseni kertoa. Sinä selvännäkijänä taidat senkin tietää ja voit luvallani kertoa tällä palstalla.