W32.Blaster.worm on täälä!!

Uusi virus on tullu.Ruottissa meni 20.000 konetta pimeeks.
31057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kannattane tarkastaa prosessit se näkyy siellä msblast.exe:nä.

Äänestä

jep mun koneesta Norton antivirus 2003 löysi just tollasen! Mitä kyseinen virus tekee? Mulla ainakin windows sammutteli konetta koko eilisen päivän. Johtuikohan tästä viruksesta? Virustorjunta ohjelma muuten ilmoittaa edelleen seuraavaa: c:/windows/system32/msblast.exe is infected with the w32.blaster.worm virus. Milläköhän lähtis lopullisesti?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kim kirjoitti:

Uusi virus on tullu.Ruottissa meni 20.000 konetta pimeeks.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu