Hyviä ruokapaikkoja Torremolinoksessa? Sinnepäin olisi tässä matkattava :)
Hyviä ruokailupaikkoja?
6
1175
Vastaukset
- mutta kun
ihmisillä on niin paljon erilaisia makutottumuksia ja kysytään vain hyviä ruokapaikkoja; mistä sen voi tietää, ettei ole aivan vääränlainen, kun et anna infoa, mistä ruuasta edes pidät.
Torressa on todella paljon hyviä ruokapaikkoja jokaiseen makuun; huonoihin en ole koskaan joutunut.- M23.
lähinnä kohtuu hintaisia, joista ei saa mahatauteja. Espanjalaistyylistä ruokaa, tai oikeastaan kaikenlainen ruoka käy.
- tätä
Ihan Torren keskustassa paikka nimeltä Roma.Se sijaitsee pääkadun varrella.Jos tulet San Miguelia rannan suunnasta,käänny pääkadulla olevista liikennevaloista vasemmalle ja kävele vajaa sata metriä,niin sieltä löytyy.Paikka on erittäin siisti,palvelu hyvää ja hinnat kohtuulliset,puhumattakaan hyvästä ruuasta.
- Kristine*
Vanha vinkki pätee: mene sinne missä on paikallisi ihmisiä syömässä! En ole huonoa espanjalaista ruokaa saanut Torressa, maukasta on!
- borracha
Elokuussa oltiin Torremolinoksessa ja syötiin Carihuelan rantakadun ravintoloissa iltaisin. Täytyy sanoa, että vain yhdessä paikassa oli sellaista ruokaa, että voisi mennä toistekin. Kyseinen ravintola oli italialainen ja söin siellä miekkakalaa.
Parasta ruokaa koko matkan aikana oli erään pitserian Frutti di mare, jossa oli tuoreita simpukoita ja katkarapuja. Pitseria ei ollutkaan rantakadulla, vaan hotellimme vieressä. Flores on hotellin nimi. - 'Carmen
borracha kirjoitti:
Elokuussa oltiin Torremolinoksessa ja syötiin Carihuelan rantakadun ravintoloissa iltaisin. Täytyy sanoa, että vain yhdessä paikassa oli sellaista ruokaa, että voisi mennä toistekin. Kyseinen ravintola oli italialainen ja söin siellä miekkakalaa.
Parasta ruokaa koko matkan aikana oli erään pitserian Frutti di mare, jossa oli tuoreita simpukoita ja katkarapuja. Pitseria ei ollutkaan rantakadulla, vaan hotellimme vieressä. Flores on hotellin nimi.Rantakadun ruokapaikat on usein kehnoja ja kalliita, paitsi ne jotka paistaa kalat itse siinä ulkosalla, nam!
En ole pitsaa maistanut Espanjassa täytyy kokeilla tuota mainitsemaasi paikkaa, jos löydän sen! Kiitti vinkistä!
Menemme Niña de Oroon toukokuussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?313676- 963323
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim943207- 773108
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m683013Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862755- 352550
- 692453
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se442348- 882090