Hyviä ruokailupaikkoja?

Hyviä ruokapaikkoja Torremolinoksessa? Sinnepäin olisi tässä matkattava :)
61211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ihmisillä on niin paljon erilaisia makutottumuksia ja kysytään vain hyviä ruokapaikkoja; mistä sen voi tietää, ettei ole aivan vääränlainen, kun et anna infoa, mistä ruuasta edes pidät.
Torressa on todella paljon hyviä ruokapaikkoja jokaiseen makuun; huonoihin en ole koskaan joutunut.

Äänestä
  • lähinnä kohtuu hintaisia, joista ei saa mahatauteja. Espanjalaistyylistä ruokaa, tai oikeastaan kaikenlainen ruoka käy.

    Äänestä

  • Ihan Torren keskustassa paikka nimeltä Roma.Se sijaitsee pääkadun varrella.Jos tulet San Miguelia rannan suunnasta,käänny pääkadulla olevista liikennevaloista vasemmalle ja kävele vajaa sata metriä,niin sieltä löytyy.Paikka on erittäin siisti,palvelu hyvää ja hinnat kohtuulliset,puhumattakaan hyvästä ruuasta.

    Äänestä

Vanha vinkki pätee: mene sinne missä on paikallisi ihmisiä syömässä! En ole huonoa espanjalaista ruokaa saanut Torressa, maukasta on!

Äänestä
  • Elokuussa oltiin Torremolinoksessa ja syötiin Carihuelan rantakadun ravintoloissa iltaisin. Täytyy sanoa, että vain yhdessä paikassa oli sellaista ruokaa, että voisi mennä toistekin. Kyseinen ravintola oli italialainen ja söin siellä miekkakalaa.

    Parasta ruokaa koko matkan aikana oli erään pitserian Frutti di mare, jossa oli tuoreita simpukoita ja katkarapuja. Pitseria ei ollutkaan rantakadulla, vaan hotellimme vieressä. Flores on hotellin nimi.

    Äänestä

  • borracha kirjoitti:

    Elokuussa oltiin Torremolinoksessa ja syötiin Carihuelan rantakadun ravintoloissa iltaisin. Täytyy sanoa, että vain yhdessä paikassa oli sellaista ruokaa, että voisi mennä toistekin. Kyseinen ravintola oli italialainen ja söin siellä miekkakalaa.

    Parasta ruokaa koko matkan aikana oli erään pitserian Frutti di mare, jossa oli tuoreita simpukoita ja katkarapuja. Pitseria ei ollutkaan rantakadulla, vaan hotellimme vieressä. Flores on hotellin nimi.

    Rantakadun ruokapaikat on usein kehnoja ja kalliita, paitsi ne jotka paistaa kalat itse siinä ulkosalla, nam!
    En ole pitsaa maistanut Espanjassa täytyy kokeilla tuota mainitsemaasi paikkaa, jos löydän sen! Kiitti vinkistä!
    Menemme Niña de Oroon toukokuussa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


M23. kirjoitti:

Hyviä ruokapaikkoja Torremolinoksessa? Sinnepäin olisi tässä matkattava :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu