Hyviä ruokapaikkoja Torremolinoksessa? Sinnepäin olisi tässä matkattava :)
Hyviä ruokailupaikkoja?
6
1151
Vastaukset
- mutta kun
ihmisillä on niin paljon erilaisia makutottumuksia ja kysytään vain hyviä ruokapaikkoja; mistä sen voi tietää, ettei ole aivan vääränlainen, kun et anna infoa, mistä ruuasta edes pidät.
Torressa on todella paljon hyviä ruokapaikkoja jokaiseen makuun; huonoihin en ole koskaan joutunut.- M23.
lähinnä kohtuu hintaisia, joista ei saa mahatauteja. Espanjalaistyylistä ruokaa, tai oikeastaan kaikenlainen ruoka käy.
- tätä
Ihan Torren keskustassa paikka nimeltä Roma.Se sijaitsee pääkadun varrella.Jos tulet San Miguelia rannan suunnasta,käänny pääkadulla olevista liikennevaloista vasemmalle ja kävele vajaa sata metriä,niin sieltä löytyy.Paikka on erittäin siisti,palvelu hyvää ja hinnat kohtuulliset,puhumattakaan hyvästä ruuasta.
- Kristine*
Vanha vinkki pätee: mene sinne missä on paikallisi ihmisiä syömässä! En ole huonoa espanjalaista ruokaa saanut Torressa, maukasta on!
- borracha
Elokuussa oltiin Torremolinoksessa ja syötiin Carihuelan rantakadun ravintoloissa iltaisin. Täytyy sanoa, että vain yhdessä paikassa oli sellaista ruokaa, että voisi mennä toistekin. Kyseinen ravintola oli italialainen ja söin siellä miekkakalaa.
Parasta ruokaa koko matkan aikana oli erään pitserian Frutti di mare, jossa oli tuoreita simpukoita ja katkarapuja. Pitseria ei ollutkaan rantakadulla, vaan hotellimme vieressä. Flores on hotellin nimi. - 'Carmen
borracha kirjoitti:
Elokuussa oltiin Torremolinoksessa ja syötiin Carihuelan rantakadun ravintoloissa iltaisin. Täytyy sanoa, että vain yhdessä paikassa oli sellaista ruokaa, että voisi mennä toistekin. Kyseinen ravintola oli italialainen ja söin siellä miekkakalaa.
Parasta ruokaa koko matkan aikana oli erään pitserian Frutti di mare, jossa oli tuoreita simpukoita ja katkarapuja. Pitseria ei ollutkaan rantakadulla, vaan hotellimme vieressä. Flores on hotellin nimi.Rantakadun ruokapaikat on usein kehnoja ja kalliita, paitsi ne jotka paistaa kalat itse siinä ulkosalla, nam!
En ole pitsaa maistanut Espanjassa täytyy kokeilla tuota mainitsemaasi paikkaa, jos löydän sen! Kiitti vinkistä!
Menemme Niña de Oroon toukokuussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1034563Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743831335- 1861062
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091052Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86950Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47911- 64891
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11882- 64866
tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt10837