Aprilia rs50 läpät

Jorki

Moro!

Joo tota onko teillä kokemusta/tietoa noista aprilia rs50 läpistä kun ite aattelin ostaa jotkut hiilikuitu läpät niitä näyttää olevan myynnissä esim tmi jani kaasalaisella sellaset hebon läpät... tota vaikuttaako noi läpät ensinnäkään paljoo ja pitäiskö mun ostaa paksut vai ohuet läpät?

3

1198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bl4de

      No tota en ole tosta läppien paksuudesta 100% varma mutta loogisesti ajatellen niin ohuet on paremmat mutta muuten noista läpistä sen verran et sillä pystyy vaikuttaa tehoalueeseen. Jäykemmät läpät ni antaa suuremmil kierroksil enemmän potkuu. ja toisinpäi.. Hiilikuitu läpät on hyvät ihan vaa btw :D

      • Jorki

        Eikös se mee sillein että mitä ohuemmat läpät on niin sitä paremmin vääntää yläkierroksilla tai ottaa piikin yläkierroksilla ja sitten toisinpäin? vai meneekö se muka sillein että kuika jäykät ne on?


      • Bl4de
        Jorki kirjoitti:

        Eikös se mee sillein että mitä ohuemmat läpät on niin sitä paremmin vääntää yläkierroksilla tai ottaa piikin yläkierroksilla ja sitten toisinpäin? vai meneekö se muka sillein että kuika jäykät ne on?

        Ymmärrän kyl jos et mua usko koska voisin olla minkälainen renkaanpotkija tahansa mut annan sulle linkin mil voin todistaa asian :) http://www.autowiki.fi/index.php/Kaksitahtimoottori#L.C3.A4pp.C3.A4venttiili


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      111
      3824
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3193
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      235
      2847
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      39
      2376
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1684
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      24
      1496
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1476
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      14
      1361
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      18
      1345
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1271
    Aihe