voisiko joku ystävällisesti kääntää, mitä Aftonbladetin sivulla kirjoitetaan Englan tapauksesta. Jotain uutta on löydetty, mutta en ossaa ruotsikieltä.
Mitä kirjoittaa?
kadonnut Engla-tyttö
5864
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Seutua haravoivat etsijät ovat löytäneet maastosta kaikenlaista romua, mutta ainakaan poliisin mukaan ei mitään läpimurtoa ole luvassa esineiden pohjalta.
Itseäni ihmetyttää Ruotsin poliisin touhu taas kerran: Vaikka he saivat aivan uskomattoman onnenpotkun kautta jopa valokuvan kadonneesta tytöstä ja tätä euranneesta autosta, auto haettiin tutkittavaksi vasta seuraavana päivänä! Mitä poliisityötä. Ehtiihän tuon auton imuroida sataan kertaan tuossa ajassa. Ilmeisesti mies on onnistunut todisteiden tuhoamisessa, koska mitään ei ole (?) autosta löytynyt.
kiitos vastauksesta, oliko myöskin dna-testi tehty,
asiasta oli kirjoitettu myös Expresssenin sivulla, mutta ei ymmärrä kieltä...
kieltämättä erikoista, ettei poliisi heti tutkinut autoa, tuskin syyllinen on kukaan muo, kuin tuo epäilty 42v. mies.
on tutkineet auton heti,kun se oli mahdollista, myös miehen ajama kuorma-auto on takavarikossa.
DNA on otettu ja sitä verrataan alkuviikosta näytteisiin, jotka on otettu 8 vuotta sitten Falunissa murhatusta naisesta. Falunin murhaaja on nähty ja hänestä on tehty ns. fantombild, joka täsmää tähän nyt pidätettyyn rekkakuskiin. Jo silloin Falunissa epäiltiin, että murhaaja voisi olla joku rekkakuski.
Juuri nyt on käynnissä epäillyn kuulustelut, jotakin uutta on kai ilmennyt, eihän muuten kuulusteluja aloitettaisi sunnuntaina iltapäivällä.
Palaan tänne heti, kun kuulen tai näen jotakin uutta.
murhanneensa Englan, ruumis on löydetty.
Sama mies on myös tunnustanut Falunin naismurhan¨.
mutta se häipy johonkin, kirjoitan myöhemmin, epäilty istuu juuri nyt kuulustelussa.