Power Park

Lohikas

Onkohan tuolla Power Parkissa 5 vuotiaalle ja alle 125 senttiselle pojalle minkä verran laitteita????

6

2245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matleena69

      Hei!

      Kävin viime kesänä ko. paikassa ja mielestäni se oli suunnattu vähän isommille lapsille. Teille suosittelisin lähinnä Vaasassa olevaa wasalandiaa.
      Jos haluatte lähteä vähän kauemmaksi niin Tukholmassa on Junibacken joka sopii mainiosti 5-vuotiaille.

    • 2009

      PowerParkiin rakennetaan Röllikylä

      Alahärmän PowerPark-huvipuistoon rakennetaan Röllikylä. Piirretyn Rölli-animaation tuottanut MRP Matila Röhr Productions on sopinut asiasta huvipuiston kanssa.
      Röllikylän suunnitelman on tehnyt elokuvan taiteellinen johtaja Janne Kopu. Rakentaminen alkaa kesäkuun alussa ja kylä on suunniteltu avattavaksi vuoden 2009 keväällä.

      - Satumaailmassa tulemme näkemään hahmojen lisäksi heidän asumuksiaan, vesiputouksia ja erilaisia rakennelmia, kertoo PowerParkin johtaja Mikko Kiviluoma.

      PowerPark on laajentunut voimakkaasti aina perustamisestaan lähtien. Nykyisin huvipuisto kattaa jo noin 100 hehtaarin alueen. Talousneuvos Jorma Lillbacka perusti huvipuiston vuonna 2000 avatun karting-radan yhteyteen.

      YLE Uutiset

      http://yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=2&t=&a=5018

    • powerparkissa

      on junia, kahvikuppikieputin, karuselleja, lentokonejuttuja, lilliputtijunanrata, vanhemman seurassa pääsee moneen laitteeseen. lisäksi on kummitustalo, vesiseikkailurata ja meidän lapset nauttivat valtavasti isosta kiipeilytelinelaivasta, lappsetin juttu. ja tottakai ruokapaikat, cartingradat ja muut - nähtävää on aivan uskomattoman paljon! kantsii mennä! katoppa ne kotisivut.

    • tuo selviää

      http://www.powerpark.fi/
      Ja huvipuisto ja laitteet junnun koon mukaan, siitä se selviää.

      Etelässä/kaakossa asuville tuon ikäisille tykkimäki olisi aika sopiva.

      • Joku

        Joutuuko Boosterista vieläkin maksamaan extraa, vaikka on päiväranneke hankittu? Näin oli vielä pari vuotta sitten, mutta onko kukaan käynyt siellä tänä vuonna?


      • extraaa
        Joku kirjoitti:

        Joutuuko Boosterista vieläkin maksamaan extraa, vaikka on päiväranneke hankittu? Näin oli vielä pari vuotta sitten, mutta onko kukaan käynyt siellä tänä vuonna?

        Powerparkissa hupipuistossa kaikki rannekkeella, paitsi kolikkopelit ja myymälät sekä ulkopuolella olevat kartingit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      47
      7745
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4293
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3765
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3220
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2916
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      69
      2646
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      67
      2532
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      58
      2479
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2349
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2306
    Aihe