Power Park

Lohikas

Onkohan tuolla Power Parkissa 5 vuotiaalle ja alle 125 senttiselle pojalle minkä verran laitteita????

6

2316

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matleena69

      Hei!

      Kävin viime kesänä ko. paikassa ja mielestäni se oli suunnattu vähän isommille lapsille. Teille suosittelisin lähinnä Vaasassa olevaa wasalandiaa.
      Jos haluatte lähteä vähän kauemmaksi niin Tukholmassa on Junibacken joka sopii mainiosti 5-vuotiaille.

    • 2009

      PowerParkiin rakennetaan Röllikylä

      Alahärmän PowerPark-huvipuistoon rakennetaan Röllikylä. Piirretyn Rölli-animaation tuottanut MRP Matila Röhr Productions on sopinut asiasta huvipuiston kanssa.
      Röllikylän suunnitelman on tehnyt elokuvan taiteellinen johtaja Janne Kopu. Rakentaminen alkaa kesäkuun alussa ja kylä on suunniteltu avattavaksi vuoden 2009 keväällä.

      - Satumaailmassa tulemme näkemään hahmojen lisäksi heidän asumuksiaan, vesiputouksia ja erilaisia rakennelmia, kertoo PowerParkin johtaja Mikko Kiviluoma.

      PowerPark on laajentunut voimakkaasti aina perustamisestaan lähtien. Nykyisin huvipuisto kattaa jo noin 100 hehtaarin alueen. Talousneuvos Jorma Lillbacka perusti huvipuiston vuonna 2000 avatun karting-radan yhteyteen.

      YLE Uutiset

      http://yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=2&t=&a=5018

    • powerparkissa

      on junia, kahvikuppikieputin, karuselleja, lentokonejuttuja, lilliputtijunanrata, vanhemman seurassa pääsee moneen laitteeseen. lisäksi on kummitustalo, vesiseikkailurata ja meidän lapset nauttivat valtavasti isosta kiipeilytelinelaivasta, lappsetin juttu. ja tottakai ruokapaikat, cartingradat ja muut - nähtävää on aivan uskomattoman paljon! kantsii mennä! katoppa ne kotisivut.

    • tuo selviää

      http://www.powerpark.fi/
      Ja huvipuisto ja laitteet junnun koon mukaan, siitä se selviää.

      Etelässä/kaakossa asuville tuon ikäisille tykkimäki olisi aika sopiva.

      • Joku

        Joutuuko Boosterista vieläkin maksamaan extraa, vaikka on päiväranneke hankittu? Näin oli vielä pari vuotta sitten, mutta onko kukaan käynyt siellä tänä vuonna?


      • extraaa
        Joku kirjoitti:

        Joutuuko Boosterista vieläkin maksamaan extraa, vaikka on päiväranneke hankittu? Näin oli vielä pari vuotta sitten, mutta onko kukaan käynyt siellä tänä vuonna?

        Powerparkissa hupipuistossa kaikki rannekkeella, paitsi kolikkopelit ja myymälät sekä ulkopuolella olevat kartingit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      165
      8410
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      447
      7543
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3854
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      156
      3619
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      114
      3033
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2735
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      42
      2046
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2036
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1873
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1621
    Aihe