Lauantaiaamuna 12.4. karkasi kaksi suomenlapinkoiraa Häkkilän kylällä. Toinen löytyi sunnuntaina iltapäivällä Pihlajamäen kohdalta, mutta toinen koira on vielä kateissa. Vielä kateissa olevan Moonan tuntomerkit: rotu: suomenlapinkoira, sukupuoli: narttu, väri: musta vaalein merkein, erikoistuntomerkki: häntä on normaalia lyhyempi ns. typyhäntä ja toinen korva on pysty ja toinen ns. taittokorva. Koiralla ei ole pantaa ja koira on kiltti. Koiralla on tatuointi vasemmassa korvassa. Mikäli näet ko. koiran, ole hyvä ja ilmoita asiasta: Pieneläinhoitola Kiantime`s puh. 040-538 2428, josta ilmoittavat huolestuneille omistajille. Kiitos.
Kadonnut koira
Apua
72161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaksi lapinkoiraa, joista vain toinen on löytynyt?
Anteeksi vaan, mutta epäilen pahinta.
Tässä se nähdään oikea asiantuntija....heh heee. Oisikkohan aika ensin ajatella mitä kirjoittaa.
epäilen pahinta, sinun autosta räjähtää tänään oikean puoleinen takarengas.
Piruuttako meinaat tehdä?
Viestini liittyi lähinnä susiin ja autoihin, mitkä ovat rekun pahimpia vihollisia.
Kadonnut koira löytyi vahingoittumattomana, mutta lopenuupuneena tarkkaavaisen naapurin ansiosta noin 6 kilometrin päästä kotoa. Koira on nyt kotona, nälkäinen ja rättiväsynyt on, mutta selvästi itsekin helpottuneena kotiinpääsystään. Kiitos kaikille etsintöihin osallistuneille ja erityisen suuret kiitokset naapurille, joka ilmoitti koirasta.
En muuta halua sanoa kun IHANAA että rakas lemmikki on tullut kotiinsa terveenä , vaikkakin väsyyneenä mutta väsymys häviää lepäämällä.
Moonalle rapsutuksia! Onneksi kaikki hyvin, ja koira on taas kotona!