Pukeutuminen

Kuredulla??

Tarvitseeko päivälliselle pukeutua paremmin, esim. miehellä suorat housut?? Entä muuten, kun tuohan on islamivaltio?

2

1957

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • P.K.

      Kävin Kuredulla 1999. Silloin ei tarvittu pukeutua paremmin. 1999 jälkeen saari on kunnostettu huomattavasti ja on nyt aikamoinen luxus-saari. Jos päivälliselle tarvitsee pukeutua se johtuu siitä ei islaminuskosta. Kuredun saari sekä muut hotellisaarit ovat hotellialueita jossa ei asu paikallisväestöä enemmän kuin niitä jotka työskentelee siellä. Jos teette retken jollekin paikallissaarelle niin joutuu vähän enemmän ihoaan peittelemään.

      www.kuredu.com on saaren internetosoite siellä varmaan mainitaan jos päivälliselle on "dress code" !

    • Kure Kure

      Moi,

      Olen ollut Kuredulla -99 sekä -02. Silloin pukeutumiselle oli ainoana sääntönä, ettei ruokailu tiloihin saanut tulla märissä vatteissa eikä uimapuvusssa. Ihmiset ruokaili silloin ainakain perus loma vaatteissa ( miehet shortsit t-paita, naiset shortsit t paita tai rento mekko tai vastaava). Pitkissä housuissa tulee ehdottomasti tuskaisen kuumaa. Saaressa lomailijat liikkuivat paljain jaloin tai korkeintaan sandaaleissa.
      Saarella ei ole varsianisia teitä vaan melko "löysää" valetata "koralli hiekkaa" joten mukavat sandaalit on hyvä ottaa mukaan. Parempia kenkiä on turha raahata.

      Saarella ei mitenkään erikoisesti korostu islam. Auringon otto yläosattomissa oli ainakiin silloin kieletty 500$ uhkasakolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      8
      1010
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      966
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      939
    4. 53
      882
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      812
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      42
      756
    7. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      711
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      152
      696
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      62
      658
    10. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      576
    11. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      561
    12. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    13. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      521
    14. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      36
      499
    15. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      497
    16. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      486
    17. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      26
      460
    18. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      52
      449
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      433
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      408
    Aihe