Korfu-Moraitika- hotelli Konstandis ?

xyz

Onko kellään kokemuksia edellä mainitusta paikasta ? Millainen ympäristö, lähimmät kaupat ja ruokapaikat ? Kertokaa, jos tiedätte.

1

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerran ollut

      Oltiin vuosi sitten kyseisessä hotellissa. Ensinnäkin laukkuauto ei ole mikään vitsi. Sinne on riittävän jyrkkä mäki, mutta jos sitä ei ravaa kymmeniä kertoja päivässä sen jaksaa ihan hyvin. Tai vaihan sen ottaa kuntoilun kanalta ja vetää "mäkitreenit".
      Mutta asiaan. Hotelli on pieni, mutta nätti. ;) Se sijaitsee tien päässä, joten mitään liikennettä ei ole. Hotellin Snack baari on auki vain päivisin, joten kaupasta evästä jos sitä iltaisin ja aamuisin tarvitset. Aamupal syöminen on mukavaa, sillä huoneistoista aukeaa näköala suoraan merelle ja manner-Kreikkaan. Henkilökunta on ystävällistä, vaikkakin kreikalla pärjäisi kaikkein parhaiten. Tai sitten englantini on niin huonoa, että sitä ei ymmärrä kukaan ;)
      Lähin kauppa on pääkadun varressa, siinä mihin bussi teidät jättää. Matkaa n.200 m, mutta se mäki.:) Ravintoloita on tässä ns. vanhassa osassa muutamia (esim. village taverna). Katso saavutuasi hotellikansiosta vinkkejä, sillä sieltä mekin löysimme parhaat. Pääkatu on täynnä baareja ja ravintoloita, joen nälkään ja janoon ei kuole. Samoin rannalla on snack-baareja.
      Suosittelen auton vuokrausta. Se kannattaa, sillä maisemat ovat todella hienoja ja pääsee pikku kyliin testailemaan paikallisia tavernoja.

      Tässä näin aluksi

      -p-

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11029
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      42
      8377
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      127
      5300
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3674
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3588
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3544
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3167
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2549
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2041
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1796
    Aihe