Voiko

kouluun? Mietin vain, kun asun paikkakunnalla
jossa kaikki menee aina suhteilla ja ollaan
'viha'mielisiä ulkopaikkakuntalaisia kohtaan.
Tuntui melkei turhalle täyttää koko hakemus,
mutta toivossa on elettävä...
2199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä se melko uskomattomalta kuulostais, että Suomessa suhteilla kouluun pääsis, mutta niin se vaan taitaa olla, että tämä rakas isänmaammekin on kovaa vauhtia korruptioitumassa.

Äänestä
  • nyt on ihan puhdas fakta! Tunne oikeat henkilöt, ole oikean henkilöt lapsi/muu sukulainen/ystävä, ole varakas, niin pääset kouluun, ja saat hyviä arvosanoja jopa tyhjästä. Niin se menee, ja se on syvältä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suhteilla päästä kirjoitti:

kouluun? Mietin vain, kun asun paikkakunnalla
jossa kaikki menee aina suhteilla ja ollaan
'viha'mielisiä ulkopaikkakuntalaisia kohtaan.
Tuntui melkei turhalle täyttää koko hakemus,
mutta toivossa on elettävä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu