Sony MDR-XD300

Onko kokemusta noista? Ois yhellä kirppiksellä avatussa paketissa tarjous 25 €, alkuper. hintalappu velj.keskinen 52 €. Tällä hetkellä käytössä KOSS UR-18, onkohan eroa huomattavasti?
41095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Parasta näissä kuulokeeissa on käyttömukavuus.
En osaa verrata kosseihin. Mutta suosittelen!

Äänestä
  • Kävin hakeen eilen, hyvältä vaikuttaa.

    Äänestä

Omistan kyseiset kuulokkeet ja ne hiostavat paljon pitkässä pelisessiossa tai musiikinkuuntelussa, käyttömukvuudesta en antaisi edes 7/10, mutta itselle istuvat hyvin päähän ja peittävät korvat hiuksen hienosti.

Bassovoittoinen kuuloke jonka erottelu kyky on aika surkeahko, mutta uutena n. 40e luokkaa olevat kuulokkeet ovat varmasti hyvä hinta-laatu ostos.

Äänestä
  • Todella mukavat on tosiaan, ääni on kuitenkin pettymys. Koss Porta Proissa on paljon parempi basso. Muuten kuin basson osalta ääni on hyvä näin peruskuuntelijalle. Hyllyyn jäi pölyyntymään. Näitä voi suositella esim. pitkää elokuvaa kuulokkeilla kuunneltaessa, todella mukavat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekospill kirjoitti:

Onko kokemusta noista? Ois yhellä kirppiksellä avatussa paketissa tarjous 25 €, alkuper. hintalappu velj.keskinen 52 €. Tällä hetkellä käytössä KOSS UR-18, onkohan eroa huomattavasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu