Kävin E-Saimaan verkkolehdestä lukemassa uutisen, mikä kyllä panee säästämään....yksityislääkärin tarve tuli heti akuutiksi.
Nyt ainakin
yksityislääkäriin
6997
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Antti Jarva: "- Päätökseeni vaikutti myös perusterveydenhuollossa vallitseva työvoimapula. Tämä on yksi tapa paikata pulaa, Jarva kertoo."
Jarvan perustelun voi tulkita monella tavalla, kuten aloittajan kommentinkin: "Kävin E-Saimaan verkkolehdestä lukemassa uutisen, mikä kyllä panee säästämään....yksityislääkärin tarve tuli heti akuutiksi."
Mikä panee säästämään? Tarve päästä yksityiselle lääkärille...kö?
Eikö Jarvan perustelut vakuuta?
Jarva tekee mitä hyvänsä äänien eteen. Nyt antaa ymmärtää, että hän tuli kaupungille takaisin kutsumuksesta. Takana oli kuitenkin töitten väheneminen kylpylällä ja tulevat vaalit. Näen jo silmissäni lehtiotsikot ja kuvat. Mummot kumartavat kohti Anttia ja hokevat, että rukouksiin on vastattu. Antti kiertää asemalla pää takakenossa. Kristillisenä ihmisenä hän pitää selvänä, että kansa tulee hänen luokseen ja hän parantaa heidät.
oletko valmis?
Hyvä että senioreihin panostetaan.
kait nykyisin MedOne Oy? Menikö hän heidän palvelukseen vai kaupungin?
Tuskinpa oli herralla päälimmäisenä motiivina vilpitön halu pelastaa Imatran julkinen terveydenhuolto. Tuohon olisi ollut tilaisuus jo aikapäivää sitten. Kohtuukova palkka Medonelta lienee aika hyvä/ymmärrettävä porkkana. Kyllä sillä muutama äänikin irronnee sivussa ja täydestä menee.