eli siis semmoinen tyhmä kysymys, että paljonko yleensä marras-lokakuussa on myrskyjä ja esim ukkosia kun matkustaa lentokoneella?? olen hieman lentopelkoinen ja jotkut tuttuni varoittelvat tätä, eli siis haluan vain varmistaa että onko silloin enemmän myrskyjä ilmatilassa kuin muulloin?????
Myrskyt
lentopelkoinen
3537
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
noin syksyllä eikä salama iske koneeseen tai iskee mutta ei pudota sitä kun kuori suojaa.Myrskyjä tai ilmakuoppia on aina ja ne pitää vain kestää tai mennä laivalla tai junalla.
täysin siitä, että missäpäin maapalloa lentokoneella matkustaa! Katsos kun vuodenajat ja säät vaihtelevat eri puolilla tätä palloa.
Monenlaisessa rytinässä ja ilmakuopissa olen lentänyt, ja aina on kone pysynyt ilmassa. Ukkoset jäävät alapuolelle, kun kone nousee 10000:een. Lentäjät kiertävät pahat ukkoset ja nousevat kentiltä myrskystä poispäin, jos ukkonen on nousuhetkellä.