kaverini kehtasi sanoa minulle,etta meidän (7v) lapsettomuuden takana on kuulemma laiskuus. Jos harrastaa seksiä joka 3 pvä, ei ole kuulemma mahdollisuuksia!!?? Olen eri mieltä. Hän jopa kehtasi väittää, että tuhlaamme yhdyskunnan varoja turhaan tutkimukseen ja hoitoon?! Luulin, että kaverit edes kannustaa, mutta EI!!!
on se helppoa
joillain!!!
2522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
No höh, onpas siinä kaveri! Ei varmaan kovin hyvä kaveri tuon "kannustuksen" jälkeen..?
Kyllä joka 3. päivä riittää ja vähempikin, jos tietää tarkan ovishetken ja jos homma on ylipäänsä onnistuakseen omin avuin.
Ja hei, kuka täällä ei tuhlaisi yhteiskunnan rahoja?? Kaikki itseaiheutetutkin sairaudet ja vammat hoidetaan, puliukkoja hyysätään, rahaa kuluu äärettömästi virkakoneistoon (joka on aivan liian iso ja raskas näin pieneen maahan) jne.
Ihan yhtä hyvin voitaisiin sitten sanoa, että kaikki syöpähoidot voitaisiin kokonaan lopettaa, koska rahaa menee hukkaan, kun ihminen kuitenkin lopulta kuolee... Onneksi on sentään nykyaikainen yhteiskunta ja lääketiede, joka sallii sekä lapsettomuus- että muutkin hoidot!
...ehtotta sille ystävälle että tosiaan lainaa Sinulle omaa miestä koska Sinun omaa sattuu nyt vähä laiska olemaan, mitäköhän se mahtaisi vastata?
Noh, ystävät joskus ovat ajattelemattomia, heille pitää vaan sanoaa suoraa mitä ajattelet. Luulisi tosiaan että edes kaverit pysyy rinnalla kun omalla on vaikea, mutta eivät kaikki näin tee.